קניית דומיין

גלקוםדומייןקניית דומיין

סוף סוף מדברים על דומיין

בדוק שם דומיין פנוי

www..

icannisoc

מה זה דומיין (domain)?

שם הדומיין הוא תעודת הזהות שלך באינטרנט. שם הדומיין מייצג את שם האתר שלך ואת מהותך ברשת האינטרנט. לבחירת הדומיין ולקניית דומיין יש משמעות בבניית הנוכחות שלך באינטרנט, והשפעה על הקידום שלך במנועי החיפוש וברשתות החברתיות.

מה כדאי לי לדעת בטרם אבצע קניית דומיין לאתר החדש שלי?

חייב להיות קשר בין שם הדומיין לבין תוכן האתר

שם הדומיין יכול להיות שם העסק, שם המוצר, שם המותג או שם השירות לפי הזיקה אל תוכן האתר. אם האתר מתמקד במוצר מסוים, כדאי ששם הדומיין ייצג את המוצר.

שם דומיין קליט המייצג את משמעות התוכן של האתר

קניית דומיין עם שם קליט מאפשר גישה ישירה לאתר דרך שמו וכן תומך משמעותית בקידומו ברשת.

ישנה חשיבות פחותה לקניית דומיין בעל שם קצר לעומת החשיבות במשמעותו – עדיפה קניית דומיין בעל שם משמעותי מאשר קניית דומיין בעל שם קצר. ישנן אפשרויות נוספות למקרה בו שמות כבר נתפסו, כגון שימוש במקף בין שתי מילים: גלקום-שלי, שמות גנריים: הלבשה, והוספת הידיעה או גוף רבים לשם מסוים: הדומיין או דומיינים.

מיקום השרת וקהל היעד הם שני גורמים משפיעים בקניית דומיין בבחירת הסיומת לדומיין שלך

האם נבחר co.il ,com או אולי סיומת אחרת? העדיפות ברורה – לאתר שתוכנו בעברית ומאוחסן בארץ, הבחירה חד משמעית קניית דומיין בסיומת co.il, בעדיפות שניה קניית דומיין בסיומת com ורק אז סיומות אחרות. אתר המשלב תכנים בעברית ובאנגלית ומיועד לשוק הבינלאומי – העדיפות היא לקניית דומיין בסיומת com ואחריו co.il. סיומות אחרות נבחרות כתוספת לסיומות הנ"ל או כאשר סיומות co.il או com אינן פנויות.

קניית דומיין בעברית

דומיין בעברית בשלב זה עדיין אפשרי בסיומת באותיות לטיניות, כגון com.גלקום או .co.ilדומיינים. אף שלא נוח להקיש את שם הדומיין ישירות, ישנה חשיבות לשם דומיין בעברית כחיזוק ותוספת לשם הדומיין הקיים, וכן תרומתו לקידום האתר כמעט תמיד גדולה מעלותו.

כאשר שם הדומיין בעברית זהה לשם המותג או החברה הוא אף מסייע במיתוג ובזכירות החברה ושם האתר.

שם הדומיין הוא קריטי וקשור ישירות לטראפיק שהאתר שלך יקבל והרווחים שיקצור. רצוי לחשוב על צרכי קהל היעד שלך, כלי המדיה בהם תיפגשו ובעיקר על הרשת החברתית ומנועי החיפוש. יש להקל עליהם למצוא אותך, לקלוט במהירות את המסר ולזכור את שם אתרך.

טיפ: לנסות להבין מה מאפיין את שמם של אתרים מבוקשים כדוגמה, לשחק עם מספר אופציות מבחינתך ולבסוף לברר מה דעת הקרובים לגבי האופציות שהגית

Comments are closed.

FacebookGoogle+FlickrYouTube
שינוי גודל גופנים
ניגודיות