תפריט סגור

דף נחיתה או מיניסייט

אחרי שאתם קונים דומיין, ופונים לחברה מקצועית שתבנה עבורכם את האתר, היא שואלת אתכם כמה דפי נחיתה תרצו לשים באתר, האם אתם רוצים בינתיים מיניסייט, והאם המיניסייט יישאר. אתם מעט מבולבלים ותוהים למה בדיוק הכוונה, ומה ההבדל בין השניים. רבים אכן נותנים להתבלבל בין המונח של דף נחיתה לבין המונח של מיניסייט. חלק גם תוהים האם יש לכך השפעה על הנושא של קניית דומיין, וגם בכך אנו ניגע בהמשך.

ההבדל בין אתר אינטרנט לבין חלק מהאתר

דף נחיתה הוא חלק ממשי מהאתר שלכם. כלומר, הוא לא אתר בפני עצמו, אלא חלק בלתי נפרד ממנו. הרעיון הוא שהגולש מגיע אל דף נחיתה, אחרי שהוא חיפש מילת מפתח בגוגל או ראה מודעת שיווק בפייסבוק, לחץ, ואז הגיע אל עמוד נחיתה שמציע לו לבצע פעולה מסוימת – לרוב שליחת טופס ליצירת קשר, או רכישת מוצר מסוים. הדף עצמו הוא חלק מהאתר, ולכן גם לא צריך לבצע עבורו תהליך מיוחד של קניית דומיין – הוא נמצא תחת האתר.

לעומת זאת, מיניסייט כשמו כן הוא – אתר קטן. אך הנקודה היא שמדובר באתר של ממש – כלומר אתר עצמאי לחלוטין, שלא מהווה חלק מהאתר הגדול שלכם, אם כזה בכלל קיים. יש אתרים שהם מינסייטים עצמאיים לחלוטין, מבלי שיש להם בכלל עוד אתר- אלו הם בעיקר אתרים של עסקים קטנים יחסית של נותני שירות, שלא צריכים אתר גדול ומושקע. אפשר להגיד שהמיניסייט הוא ממש כרטיס הביקור הווירטואלי שלכם – קצת מידע על העסק, דרכים ליצירת קשר, שעות פתיחה, קישור לעמוד שיווק בפייסבוק, ואולי גם טופס ליצירת קשר. פעמים רבות, אנשים רוצים לעשות הפרדה בין המיניסייט לבין האתר הראשי שלהם, ולכן רוכשים דומיין נפרד, אם כי אין בכך הכרח.

האם לעתים אפשר לתחזק גם מיניסייט וגם אתר מלא? זה בהחלט אפשרי. פעמים רבות המיניסייט הוא אתר זמני, שמוקם עד אשר האתר הגדול יהיה מוכן – ולעתים משאירים אותו על השרת, משום שנוח לפרסם גם אותו, בעיקר באינדקסים שונים. חשוב תמיד לזכור שדף הנחיתה נועד לגרום לגולש לבצע פעולה מסוימת בהקשר מאד ספציפי למילת המפתח. המיניסייט, לעומת זאת, הוא מעין תצוגה בסיסית של העסק שלכם.

ומה עם המחיר?

מבחינת שאלת המחיר, זה תלוי כמובן בכמות. אם לדוגמה תעלו פרסום בפייסבוק לקהלי יעד רבים, ותרצו עיצוב עבור המון דפי נחיתה – המחיר יכול לטפס, למרות שהמחיר העקרוני עבור כל דף הוא לא גבוה מידי. המחיר למיניסייט לעומת זאת נקבע לשנה מראש – ממש כמו תחזוקה של אתר רגיל. אלא שהמחיר עבור תחזוקה של מיניסייט הוא נמוך למדי, ויכול להיות אף נמוך מ10 ש"ח לחודש.

שינוי גודל גופנים