תפריט סגור

ההבדלים בין שרתי לינוקס לווינדוס

אחסון אתרים (אתרי אינטרנט), הוא שירות המוצע הן ללקוחות פרטיים והן לעסקים. שירות זה מאפשר אחסון של דפי אינטרנט, וכן קבצים נוספים, כמו למשל קבצי תמונות, וידאו, תוכן ועוד. מטרת האחסון היא אחזור המידע הזה, באמצעות רשת האינטרנט. את המידע המאוחסן שומרים על גבי שרתים, שהם זמינים לכל מי שמעוניין בכך. שרתים אלו נמצאים באזור מיועד לכך, הנקרא חוות שרתים. כיום קיימים מספר סוגי שרתים, ביניהם לינוקס, ווינדוסואחרים, ולכל אחד היתרונות, התוכנות והמאפיינים שלו.

מהו שירות אחסון אתרים

שירות אחסון אתרים, מאפשר לכם בעצם ליצור תכנים לאתר האינטרנט שלכם, בעוד שאת התשתיות, הן של החומרה והן של התוכנה, תקבלו מהספק המעניק לכם את שירותי אחסון האתרים שלכם. ספקים אלו יכולים להיות ספקי שירותי אינטרנט, וכן חברות המתמחות בבניית אתרים. הם מספקים לכם שרתים ייעודיים, בהם תוכלו לאחסן אתרים, וגם תהיה לכם גישה עצמאית אליהם. בנוסף, רוב ספקי שירות אחסון אתרים, יציעו לכם גם גישה לבסיסי נתונים, כאלו או אחרים, מערכת הפעלה שעליה נמצא האתר, כמו למשל לינוקס, ווינדוסועוד. ההבדלים בין שרתי אחסון בלינוקס לשרתי אחסון בווינדוסהם רבים, ולהלן כמה מהם:

  • מחיר– שרתי לינוקס זולים יותר משרתי ווינדוייס. לבעלי תקציב נמוך, שיקול זה יכול להיות משמעותי.
  • הרצה של קבצי ASP– שרתי ווינדוסמיועדים לכך ומאפשרים זאת, בעוד שבשרתי לינוקס אין הדבר אפשרי.
  • הרצה של רכיבי ASP– שרתי ווינדוסמאפשרים זאת, בעוד שבשרתי לינוקס הדבר אינו מתאפשר.
  • הרצה של מסדי נתונים MS- ACCESS – אפשרי בווינדוייס, בלתי אפשרי בלינוקס.

בשני השרתים, ווינדוסולינוקס, אפשרית הרצת קבצי HTML, קבצי FLASH, מסדי נתונים של MYSQL, וקבצי PHP.

יחי ההבדל הקטן- טכנולוגיות ובטיחות

שרתים עבור אחסון אתרים בווינדוייס, הם שרתים אשר מבוססים על הטכנולוגיה של מיקרוסופט. שרתים אלו כוללים כמה אפשרויות של פיתוח NET, של תכנות בשפת ASP, ועוד. לעומתם, שרתים לאחסון בלינוקס, הם שרתים אשר מבוססים על טכנולוגיה הנקראת קוד פתוח, והם מאפשרים תכנות בשפה כמו cgi- perl, ושפות המוכרות יותר למשתמש, כמו למשלP PH ואחרות. בקוד הפתוח, לינוקס הם השרתים הנפיצים ביותר, והתמיכה שלהם היא רבה.

חשוב לציין כי אחסון אתרים וכן גיבויים, הוא שירות הדורש אמינות רבה, שרתים יציבים ומהירים, וכן אבטחה מובטחת ולאורך זמן. חברות אחסון אתרים צריכות להציע שילוב של טכנולוגיה מתקדמת של מערכות מידע יחד עם מנגנונים של אבטחה שיבטיחו שרידות המידע ושמירה עליו באופו בטוח ודיסקרטי.פיסקה רגילה

הדעה הרווחת היא כי עדיף להשתמש בשרתי ווינדוסמאחר והם נמצאים על כל מחשב ביתי, והפעלה לכל משתמש קצה היא קלה יותר. יחד עם זאת, בחירת שרת צריכה להיות מושתת דווקא על שפת התכנות, ועל צרכי הפלטפורמה שלכם, באופן שיתאים בדיוק לצרכיכם, ולא ייתן הודעות שגיאה או חוסר יכולת להעלות תוכן זה או אחר, בשל חוסר תאימות או יכולת.פתיחת/סגירת תפריט: Content Builder

שינוי גודל גופנים