תפריט סגור

כל האפשרויות של בניית אתרי אינטרנט סלולריים

כשאתם רוצים לבנות אתר אינטרנט, חשוב שתחשבו לא רק על מי שיגלוש מהבית שלו. נכון להיום, יותר ויותר ישראלים בוחרים לגלוש לאתרים דרך מכשירי הטלפון הסלולרי שלהם. הדבר רק מתעצם עם חדירתם של הסמארטפונים לשוק – וכך הגלישה דרך הסלולרי הופכת להיות נוחה מאד. כך, אם בעבר בניית אתרי אינטרנט למכשירים סלולריים הייתה שמורה רק לחברות הגדולות בשוק, הרי היום ברור שביחד עם חיפוש דומיין וחיפוש חברת אחסון אתרים – אתם גם צריכים לבחון את האופציה של בניית אתרים בסלולרי. אבל איך עושים את זה?

כמה אפשרויות שיש לכם

אחת האפשרויות של בניית אתרי אינטרנט לטלפונים סלולריים, היא פשוט התאמה מושלמת בין האתר הקיים לבין הגלישה הסלולרית. הדבר בהחלט אפשרי, אך מצריך עבודה יחסית מורכבת. מדוע? כי האתר עצמו יצטרך לעבור מספר שינויים כך שהוא יהיה מותאם לגלישה סלולרית. כך בעצם – מי שייכנס לאתר גם מהמחשב האישי שלו, אולי יפגוש עיצוב מעט מוזר. למרות זאת יש סיפורי הצלחה בתחום, כך ששווה לשקול את האופציה הנ"ל.

אפשרות אחרת, היא בניית אתר שונה לגמרי עבור המכשירים הסלולריים. כך, אם גולש בסלולרי יכניס דומיין של האתר שלכם – הוא בעצם יעבור לאתר שונה מהאתר ה"רגיל" שלכם שנראה במחשב. היתרון המרכזי בשיטה הנ"ל, הוא שאפשר לעצב ככה אתרים ואפילו דפי נחיתה, כך שיהיו מותאמים באופן מושלם לגלישה סלולרית – ומצד שני לא יפריעו לגלישה במחשב.

בכל מקרה שבו אתם מחפשים חברה שתבנה עבורכם אתר סלולרי חשוב לראות שהיא עובדת לפי התקנים של W3C. מדובר בעצם בהתקן לבניית אתרים בטלפון הסלולארי. כמו כן, בדקו האם אתם נדרשים לרכישת חבילה נוספת של אחסון אתרים, או שאפשר להסתפק בשרת הרגיל שאתם עושים בו שימוש (אם בחרתם לשנות אתה אתר שיתאים לגלישה סלולרית – כנראה שלא תצטרכו לבצע שינויים ולרכוש חבילות אחסון חדשות).

אתר סלולרי שמתאים לכולם

בין אם בחרתם לשנות אתר קיים, ובין אם בחרתם לבנות אתר שיהיה מיועד אך ורק לטלפונים סלולריים, חשוב מאד לשים לב לעניין בעייתי מסוים – בעוד שבעולם המחשבים לכולם יש כמעט את אותו מחשב (הרוב הם משתמשי PC), הרי שבתחום הטלפונים הסלולריים אין זה כך כלל וכלל. לכל אחד יש מכשיר שונה לחלוטין, עם דרישות טכנולוגיות שונות לחלוטין. אז איך אפשר להבטיח שיש לכם את האתר שיתאים לכל המכשירים?פיסקה רגילה

יש שתי אפשרויות – או שמראש אתם "מהמרים" על פלח מסוים באוכלוסיה ולא פונים לכולם. האופציה השנייה היא לא להשתמש בטכנולוגיות מתקדמות מידי, אלא להשתמש בעיקר בטקסט, קישורים ותמונות פשוטות. חשוב לציין שאתרים רבים שהם כביכול בסיסיים – נראים מאד יפה כך. לעומת זאת, אם תבחרו לדוגמה לשלב אנימציית פלאש באתר שלכם זה אמנם יהיה יפה – אבל לדוגמה המכשירים של אפל לא תומכים כלל בטכנולוגיית פלאש.

שינוי גודל גופנים