תפריט סגור

אחסון אתרים ב-Windows

אחסון ב-Windows – למי זה מתאים?

אם אתם מעוניינים לבנות אתר אינטרנט, אחד הצעדים הראשונים, בהם תצטרכו לנקוט, הינו בחירת שרת לצורך אחסון האתר שלכם. על מנת שאתר האינטרנט שלכם יהיה מקושר לאינטרנט, על קבציו לשבת בשרת מובנה. קיימות חברות רבות המציעות שירותי אחסון אתרים, לרבות שירותים כמו תחזוקה שוטפת וכדומה. קיימים שני סוגים של שרתים. לינוקס וחלונות (Windows). מה מציעים, במסגרתם שרתי Windows ולמי הם מתאימים? על כך, בכתבה הבאה.

עבור מי מיועד אחסון אתרים ב-Windows?

אחסון בשרתי Windows עושה שימוש בשרתים מבוססי חלונות, המתאימים לסוגים שונים של אפליקציות אינטרנטיות. חלקן פשוטות, וחלקן, לעומת זאת, מורכבות יותר. אחסון בשרתי Windows מתאים לעבודה עם מסדי נתונים מובילים של מיקרוסופט, כמו Access, MySql ועוד. אחסון בשרתי Windows נעשה במספר שרתים שונים, ביניהם שרתי דואר, שרתי שמות, שרתי MS-SQL וכדומה, וכל זאת בהתאם לצרכיו של האתר. באופן זה יכול כל אחד, הבוחר בשיטת אחסון זה, ליהנות מהשירותים השונים, המתאימים לו ביותר, ובמקביל ליהנות מהטכנולוגיה המובילה, המבטיחה לאתר האינטרנט שלו את הזמינות המרבית וההתאמה המושלמת.

מה מציעים שרתי Windows?

שרתי האינטרנט, המהווים כמקום לאחסון אתרי האינטרנט השונים, נחלקים לשני סוגים. שרתי Windows ושרתי לינוקס, כאמור. שרתי Windows, אחד מהשניים מיועד לאתרים הכתובים ב – HTML, ASP, FLASH ועוד ומעניק תמיכה בכל שפות הפיתוח הפופולאריות לחלונות. אחסון בשרתי Windows מאפשר שימוש באפליקציות ואפשרויות רבות מתוצרת מיקרוסופט. בנוסף, אחסון אתרים בשרתים כולל גם תיבות דואר וכן מסדי נתונים, המאפשרים התחברות מרחוק.

שרתים אלה כוללים גם אבטחה ברמה גבוהה, לרבות סריקת אבטחה יומית, וכן גם אפשרות להגדלת נפח האחסון, בהתאם לצורך. אחד היתרונות הבולטים של אחסון האתר בשרתי Windows הינו היכולת להיעזר בכלים ידידותיים במיוחד, לצורך העלאת ועדכון האתר. שרתי Windows מאפשרים הגדרה קלה יותר של מאפייני האתר השונים ומענה מדויק לצרכים השונים של כל אתר ואתר.

כיצד לבחור נכון?

חברות המציעות שירותי אחסון אתרים, הכוללים שרתי Windows, מציעות מגוון של שירותים נוספים כמו קניית דומיין בעברית או קניית דומיין באנגלית, בניית אתרים ועוד. חברות אלו מציעות לבחור בין מספר מסלולים שונים, המאפשרים את התאמתו של השירות באופן המדויק ביותר לצרכיו של האתר. בחירת החבילה, במסגרת פתרונות אחסון אתרים, מתייחסת למספר פרמטרים שונים. ראשית, לכמות שטח האחסון המוצע. אם אתם מעוניינים לרכוש שירותי אחסון אתרים על גבי שרתי Windows, כדאי לכם תחילה לבחון את כמות שטח הדיסק המוצע לכם. במידה ואתר האינטרנט שלכם כולל תמונות רבות, מומלץ לבחור שטח דיסק מתאים.

פרט נוסף, אליו כדאי להתייחס בעת בחירת החבילה המתאימה, הינו שרת ה – FTP. לצורך הפעלת האתר יש להעלות את קבציו לשרת. אחת הדרכים לעשות זאת באופן יעיל במיוחד, המאפשר העלאת כמות גדולה של קבצים, הינה באמצעות פרוטוקול FTP. נקודה נוספת, אליה כדאי לכם להתייחס, הינה תיבות האימייל שלכם. האם באפשרותכם לבחור תיבות אימייל, המאפשרות לכם להשתמש בדומיין שלכם, דומיין המהווה תעודת הזהות של החברה או העסק שלכם ועל כן חשוב שיופיע במסגרת כתובת מייל זו.פיסקה רגילה

לכן, במסגרת בחירת החבילה המתאימה, עליכם לבחור גם דומיין לאתר האינטרנט שלכם. תוכלו לבחור דומיין בסיומת ישראלית co.il או בסיומת בינלאומית com. כדאי לדעת כי אחסון בשרתים אלה יהיה יקר במעט, בהשוואה לשרתי לינוקס, לנוכח הצורך ברכישת רישיונות של חברת מיקרוסופט עבור כל המוצרים, הנכללים במסגרת החבילה המוצעת.פתיחת/סגירת תפריט: Content Builder

שינוי גודל גופנים