תפריט סגור

בקרוב: סיומות חדשות של דומיינים

בימים אלו ממש עובד ארגון ICANN על איך ייראה העתיד של כולנו! באופן כללי, תפקידו של ICANN הוא ליצור סדר אחיד בין שלל הכתובות, דומיינים, ולבנות מערכת הקושרת בין שם הדומיין לארץ בה נמצא האתר. ללא מערכת מסודרת שכזו, לא ניתן לעשות שימוש ברשת האינטרנט בצורה עולמית, בעיקר לא בזמנים בהם אתרי האינטרנט תופסים מקום יותר ויותר חשוב בחיינו.

ארגון ICANN הוקם בשנת 1998, אך נדמה כי השנים הקרובות יהיו הקריטיות ביותר עבורו ועבורנו. הסיבה לכך פשוטה: ריבוי הדומיינים והאתרים עורר דרישה לסדר חדש, אשר בו שם הדומיין לא יהיה גנרי, אלא יצביע על אופיו של האתר ועל המקור שלו. אחסון אתרים ורשת הכתובות של האינטרנט ימשיכו לשרת אותנו, אך בעתיד מאפייניהם יהיו שונים.

מדוע ארגון ICANN משנה את מערכת הדומיינים?

הסיבה שבגללה ICANN מבצע שינויים ברשת הכתובות נוגעת לשינויים שחלים באינטרנט עצמו. בין אם מדובר על שינויים טכנולוגיים, חברתיים או תרבותיים – האינטרנט חייב לייצג אותם בצורה נאמנה. קל לשכוח זאת, אך רשת האינטרנט עדיין נמצאת בחיתוליה. עד לפני 15 שנים היה קשה מאוד לנחש מה יעלה בגורלו של האינטרנט, ובוודאי שלא לנבא את המימדים אליהם הוא הגיע. כיום האינטרנט משמש לא רק חברות ועסקים, אלא למעשה כל אדם פרטי, המעוניין לפרסם תוכן או לגשת ולקרוא תוכן קיים.

גם דומיין ישראלי צריך סיומת

מבחינת בניית אתר אינטרנט, הפעילות של ICANN קריטית לצורך היערכות נכונה. גם בעתיד אחסון אתרים יהיה חלק בלתי נפרד מהאתרים, ולכן כדאי לחשוב דרך איזו חברה לבצע אחסון אתרים ראוי. בנוסף, כדאי להתעדכן בשינויים שעורך ארגון ICANN על מנת לרכוש דומיין. לשם של דומיינים יש השפעה על דפי נחיתה, על שיווק בפייסבוק ועל כל מהלך שירותי לטובת הגולש. בעתיד יהיה קל יותר לזהות דומיין ישראלי, מה שיעזור לחברות מקומיות להתבלט ולהרחיב את בסיס הלקוחות. כל חברה זקוקה לשירותי אחסון אתרים, אך רק אתר, המציע מידע וגישה נוחה, יצליח להחזיק מעמד אל מול המתחרים.

לא רק אחסון אתרים

בין ההצעות, אליהן מתייחס ICANN בשנים האחרונות, נמצאות אלו הקשורות להוספת סיומות אשר לא היו קיימות בעבר. מלבד הגידול העצום באתרי אינטרנט, בעלי האתרים הבינו, כי עליהם להקל על הגולשים וליצור קורלציה בין סוג האתר לשם הדומיין. בקרוב יהיה קל יותר לרכוש סיומות חדשות, אך כדאי להיערך כבר מעכשיו. חברות אחסון אתרים המתמחות בכך ישמחו לעזור, ולספק לכם את כל המידע שתצטרכו.פיסקה רגילה

כפי שניתן לראות, אחסון אתרים הוא אמנם חלק משמעותי בבניית אתר אינטרנט, אך הוא לא החלק היחיד. השקיעו בשם דומיין שלכם, הקפידו על אחסון אתרים אמין, והמשיכו להתעדכן לגבי הסיומות החדשות בהן ניתן לעשות שימוש.פתיחת/סגירת תפריט: Content Builder

שינוי גודל גופנים