תפריט סגור

לא על הדומיין לבדו ייפול ויקום האתר

כאשר אתם רוצים לקדם את האתר שלכם בצורה טובה ואורגנית, לא פעם אתם נתקלים במאמרים שממליצים לכם לקנות דומיין מתאים. אין ספק שהתהליך של קניית דומיין הוא קריטי עבור האתר שלכם, וחשוב מאד לקידום שלו. אחרי הכל, דומיין איכותי צריך למשוך כמה שיותר אנשים, הוא צריך להיות פשוט לזכירה. אם האתר פונה לקהל ישראלי, ראוי שהוא גם יהיה בעל סיומת IL על מנת להיות מזוהה עמם בצורה טובה יותר. עם זאת, חשוב לזכור, כי הדומיין הוא לא חזות הכל. יש עוד שורה של פרמטרים שיכולה בהחלט להשפיע על האתר שלכם, ולסייע לכם בקידום שלו.

לחשוב על אחסון נכון של האתר

באשר לקידום האתר שלכם, יש לא מעט חשיבות לנושא של אחסון אתרים. לכאורה, אחסון אתרים הוא טכני בלבד – מה זה כבר משנה היכן האתר יושב מבחינת הקידום שלו? חשוב בסך הכול שהשרת יעבוד כמו שצריך, התעבורה תהיה איכותית, ויהיה לכם מספיק מקום. האומנם זה באמת כל מה שחשוב? ברור שיש כאן פרמטר נוסף. מנועי החיפוש, ובראשם גוגל, נוטים לתעדף תמיד את תוצאות החיפוש הרלוונטיות לגולש באופן ספציפי. כך לדוגמה, אם ישראלי יחפש (אפילו באנגלית) מידע על מכוניות – הוא יגיע קודם כל לאתרים ישראלים העוסקים בתחום. אמריקאי יגיע לתוצאות אמריקאיות – וכיו"ב.

חשוב לציין, שהדרך של גוגל לזהות את האופי של האתר היא לא ע"י השפה שלו – אלא פשוט ע"י חברת אחסון אתרים שהוא בחר – מבחינתו אתר ישראלי, שפונה לקהל יעד ישראלי בלבד, שיושב על חברת אחסון אמריקאית – הוא אתר אמריקאי, ולכן יקודם פחות בתוצאות החיפוש עבור הגולשים הישראלים.

כמובן שיש עוד פרמטרים נוספים מעבר אל קניית דומיין – לדוגמה תכנון נכון של דפי נחיתה. דפי הנחיתה הם הדפים החשובים ביותר באתר שלכם – שכן אליהם יגיעו הגולשים דרך תוצאות החיפוש השונות, וחשוב שהדפים הללו יהיו קוהרנטיים, ברורים, ומכוונים את הגולש לבצע פעולה מסוימת כמו רכישה או יצירת קשר. חשוב גם לשים לב לפרמטר של שיווק בפייסבוק – פייסבוק היא הרשת החברתית המובילה ביותר כיום, ולכן השיווק בה הוא קריטי כמעט לכל עסק בישראל, מהקטן ועד לגדול ביותר.

וכמובן לא מזניחים את הדומיין

למרות כל מה שנאמר במאמר זה, חשוב לזכור שאסור לזלזל בתהליך של קניית דומיין. בשורה התחתונה, הדומיין שלכם הוא חלק בלתי נפרד מזהות האתר שלכם. דומיין ראוי, עם שם מתאים לאתר, ועם סיומת מכובדת שמראה על הרצינות של האתר – בהחלט עוזר בסופו של דבר למשוך עוד גולשים. חשוב תמיד לזכור – שזה חלק אחד בתוך הפאזל הגדול של קידום אתרים, ולכן יש להתייחס אליו בהתאם.

שינוי גודל גופנים