תפריט סגור

קניית דומיין יד שנייה

השאלה איך להשיג דומיין יד שנייה מורכבת מצרכי האתר. כל אתר זקוק לדומיין יד שנייה מסוג אחר, כשם ששירותי אחסון אתרים משתנים בין הדרישות של בעלי העסקים. אך עוד לפני שבודקים איך רוכשים דומיינים, כדאי להבין מה היתרונות של דומיין יד שנייה ולמי הוא מתאים.

ראשית, בקניית דומיין יד שנייה הדומיין נחשב לוותיק יותר בקרב מנועי החיפוש. לאלגוריתם קל יותר לזהות את האתר, והבעלים אינם צריכים לבצע את כל תהליכי הקידום מההתחלה. במקרים מסוימים, דומיין יד שנייה יהיה ממוקם מלכתחילה במקום מרכזי בתוצאות החיפוש, ולכן בעלי האתר יצטרכו לבצע מספר שינויים מינוריים על מנת לשפר אותו. עם זאת, כמו במקרה של אחסון אתרים, יש לדעת כיצד לסנן בין דומיינים יד שנייה.

ישנם דומיינים אשר שימשו בעבר לאתרי הימורים או סקס, ולכן הם זוכים לדירוג נמוך. בכל מקרה, עדיף דומיין בו פעל אתר בצורה רציפה וללא הפסקות. שילוב בין דומיין איכותי לשירות אחסון אתרים ברמה גבוהה מבטיח לא רק גישה נוחה יותר לגולשים, אלא גם מניעת קריסות. גם מבחינת מחיר, דומיין עם קישורים רבים, דירוג גבוה ומיקום בגוגל יעלה יותר מאשר דומיין אחר. עם זאת, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך מדובר על השקעה משתלמת ונבונה.

בדיקת דומיין פנוי

ישנם אתרי אינטרנט בינלאומיים המאפשרים קניית דומיין יד שנייה. המקום הראשון בו יש להתחיל הוא אתר כמו Wayback machine, בו אפשר לראות את ההיסטוריה והארכיון של כל דומיין. במידה ואתם מחפשים דומיין עם סיומת בינלאומית, האתר GoDaddy יכול לעזור לכם. המחירים באתר נעים בין מספר דולרים בודד, כמו 5$ עבור אתר דומיין למאות דולרים עבור איכותי יותר.

בכל הקשור אל דומיינים ישראליים, ניתן לבצע סקירה עצמאית באינטרנט, אך אפשר גם לפנות אל חברות מקצועיות. לחברות מן הסוג הזה יש כלי סריקה אוטומטיים, אשר יכולים להציג בפניכם את הדומיינים עם השמות הקרובים ביותר לסוג האתר שלכם. אם אינכם יודעים איזה דומיין לרכוש או כיצד לנצל את שם הדומיין לצורך שיווק בפייסבוק או במנועי חיפוש, קראו מידע בנושא ואל תפעלו ללא ליווי.

אחסון אתרים גם לטובת הגולש

אתר אינטרנט מחייב תחזוקה שוטפת, ואין די בתכנון דף נחיתה בלבד או בפרסום האתר. בנוסף, השלב הראשון הוא אמנם רכישת דומיין ישראלי או בינלאומי, אך חשוב גם לדאוג לשירותי אחסון אתרים. ללא אחסון אתרים יכול האתר לקרוס, וכך כאמור לרדת בצורה משמעותית בדירוג וגם בקרדיט שהוא מקבל מהגולשים.

כאן המקום להזכיר כי אחסון אתרים אינו נועד רק עבור החברה העומדת מאחורי האתר, אלא גם עבור הלקוחות עצמם. אחסון אתרים מבטיח שמירה על תוכן ומידע חסוי, ויחד עם דומיין קליט מאפשר לחברה להתנהל בצורה נכונה.

שינוי גודל גופנים