תפריט סגור

מאזנים עומסים על השרת

כך מאזנים עומסים על השרת שלכם

הדרישה הראשונה של בעלי אתרי אינטרנט היא זמינות מקסימאלית ונגישות מהירה של האתר לגולשים. למרות שמדובר על דרישה בסיסית, שירותי אחסון אתרים רבים אינם מסוגלים לעמוד בה. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל אחסון אתר מבטיח איזון בין העומסים על השרת ולכן ברגע האמת חווה האתר קריסות ונפילות.

המשמעות של נפילות מן הסוג הזה הן לא רק כלכליות אלא גם תדמיתיות: גולש אשר הגיע לאתר שאינו קיים או פועל בצורה איטית לא יחזור אליו, ויעדיף בפעם הבאה לפנות אל אתר אחר. במקרים מסוימים אפשר לראות כיצד העומס משפיע גם על דף נחיתה של האתר וכך מרחיק את הדפים הפנימיים שלו מלקוחות פוטנציאליים. חברות המספקות חבילות אחסון אשר אינן כוללות איזון של עומסים על השרת אינן מבצעות את העבודה שלהן ולכן כדאי לבדוק מראש במה כרוך כל שירות hosting או storage.

אחסון אתרים לא נגמר במציאת שרת

גם במסגרת שירותי מחשוב ענן ניתן ליהנות מרמת נגישות גבוהה על ידי ביזור שרתי החברה במספר שרתים בו זמנית. תפקידה של מערכת איזון הוא לאזן את העומסים על גבי מספר שרתים אך לתפקד גם במקרה של תקלה. במידה ואחד השרתים עמוס או קורס, המערכת מנתבת את התעבורה של הפעילות העיקרית אל השרתים הפעילים. מערכות מתקדמות של איזון עומסים מאפשרת מתן שירות לעשרות מיליוני כניסות ביום מבלי שהגולש יחוש הבדל במהירות ובתגובה. מלבד סוג המערכת המאפשרת איזון בעומסים על השרת יש חשיבות גם לצוות המפעיל.

ניתוב התעבורה בין השרתים חייב להתבצע בזמן אמת על ידי אנשי צוות מקצועיים ומנוסים הפועלים במסגרת חברת אחסון אתרים מוכרת. צוות הנתבים עושה שימוש בתשתיות חוות שרתים ומווסת כל הזמן את המשתמשים לאשכולות שרתי מחשוב ענן פנויים. ישנן קונפיגורציות שונות בעזרתן ניתן לבקר על העומסים, כאשר לכל חברה מתאימה טכניקה אחרת. בקרת העומסים תלויה במידה רבה בבחירת שיטת האיזון ותפקידה של חברת אחסון האתרים הוא לספק את המענה האופטימאלי והמהיר ביותר.

מי עומד מאחורי השרת שלכם?

שרתים בישראל אמנם מתמודדים עם כמות גולשים קטנה יותר מאשר שרתים בארצות הברית או באירופה, אך ישנם מקרים בהם יש צורך באיזון עומסים משמעותי. מלבד העובדה שחברות משקיעות כספים רבים בפעולות פרסום בפייסבוק או קידום במנועי חיפוש, גם קמפיינים חיצוניים מביאים לכך שגולשים רבים נכנסים בו זמנית אל אתר האינטרנט. האיזון בעומסים על השרת הוא לא רק פיתרון טכנולוגי אלא חלק מהשירות שמספקים בעלי האתר עבור הלקוחות שלהם.

לסיכום, לאחר שאתם מבצעים בדיקת דומיין פנוי ונהנים מנוכחותו של דף נחיתה איכותי – אל תשכחו לבדוק שיש מישהו שמאזן את העומס על השרת אשר גורם לכל זה לפעול בצורה חלקה.פתיחת/סגירת תפריט: Content Builder

שינוי גודל גופנים