תפריט סגור

העברת דומיין לגלקום

איך אפשר להעביר את הדומיין אל גלקום?

לפני כמה שנים בניתם אתר, פניתם לחברת אחסון אתרים, שאף הציעה לכם שירות של קניית דומיין דרכה. עם זאת, לאחרונה נחשפתם אל חברת גלקום ואל מגוון היתרונות שלה – תמיכה בשירותים נוספים, אפשרות של רכישת דומיין בעברית ועוד יתרונות נוספים. לפני שאתם רצים אלינו ומבקשים את כל השירותים הללו, כדאי לדעת כמה דברים על התהליך של העברת דומיין (בין אם מדובר על דומיין בעברית או דומיין רגיל בלועזית).

חשוב גם לדעת מה ההשלכות על התהליך של העברת הדומיין ורכישתו מחדש כאשר פג תוקפו, למה החברה הקודמת מחויבת, והאם יש הבדל בין סיומות הדומיינים כאשר יש להעביר את הדומיין?

עושים סדר בכל הדומיינים

  1. היתר מעבר – בשלב הראשון של העברת הדומיין, במידה ומדובר בדומיין בינ"ל, אתם צריכים לשחרר אותו ממצב הנעילה שבו הוא שרוי. מצב הנעילה הוא המצב הרגיל של הדומיין, על מנת שהוא לא יעבור ללא ידיעת הרשם שאצלו אתם רשומים.
    עליכם לקבל אישור שנקרא "היתר מעבר", על מנת לבצע את ההעברה. בהמשך התהליך, אתם תקבלו קוד היתר מיוחד, שלרוב מכונה במונח הלועזי Authorization Codeקוד זה ילווה אתכם במהלך העברת דומיין אל גלקום – והוא מהווה למעשה את האישור של החברה שממנה יצאתם, לכך שהיא מודעת לתהליך ההעברה.
  2. בהמשך, אתם תקבלו מהרשם הקודם שלכם עוד מספר אישור, ועוד סיסמא מיוחדת. כלומר – סך הכל יהיו לכם שלוש סיסמאות שונות (מספר אישור, קוד היתר, סיסמה) ואת כולן יש להעביר לגלקום, וכן להזין במערכת ניהול הדומיינים שלכם, במידה ואתם יודעים כיצד לעשות זאת.
  3. התהליך לעומת זאת שונה במידה ואתם רוצים להעביר את הדומיין שלכם לגלקום, ומדובר בדומיין ישראלי (כלומר, co.il או org.il). במצב כזה, הבעלים החוקיים של הדומיין הוא איגוד האינטרנט הישראלי – שכן דומיין ישראלי לא נחשב בחוק כקניין, ולכן התהליך כולו עבור דרך איגוד האינטרנט הישראלי.
    על כן, יש לבצע פניה אל איגוד האינטרנט, ולציין כי אתם מעוניינים לבצע העברה של הדומיין שלכם אל חברת גלקום. האיגוד עצמו מפקח על ההעברה, ומנחה אתכם לכל אורך התהליך.

חשוב לציין, כי איגוד האינטרנט הישראלי קבע, כי בעת העברת הדומיין שלכם לחברה חדשה- כולל חברת גלקום, אין לרשם הישן זכות למנוע מכם להעביר את הדומיין – הדומיין כאמור איננו בבעלותו ואיננו מהווה קניין שלו, ואיגוד האינטרנט הישראלי מפקח על תהליך ההעברה, ע"מ לוודא כי הוא מתבצע כראוי.

אפשר גם יום לפני שפג התוקף

חשוב לבדוק, מה קורה כשאתם רוצים להעביר את הדומיין שלכם לחברת גלקום – אולם הוא עתיד לפוג בתוך זמן של פחות משבוע – כך שעלול להיווצר מצב שעד שהדומיין יעבור, הוא כבר לא יהיה בתוקף ואולי תאבדו אותו. לכן, איגוד האינטרנט הסדיר את הנושא – וכל עוד הדומיין נמצא בתהליכי ההעברה – הוא יהיה לרשותכם, אפילו אם פג תוקפו. עם זאת, רצוי כמובן לבצע מול גלקום תהליך של חידוש הדומיין, וכך הנושא יוסדר באופן אוטומטי ברגע שתהליך ההעברה יושלם.פתיחת/סגירת תפריט: Content Builder

שינוי גודל גופנים