תפריט סגור

השלבים בהעברה של אחסון אתרים

כאשר הקמתם את האתר שלכם, רכשתם מקום ע"ג שרת אחסון מתאים. אולם כעת, אתם מעוניינים לעבור לשרת אחר. ייתכן שיש לכם מספר סיבות שבגללן אתם מחפשים שרתים אחרים – לפעמים אתם מרגישים שהשירות שאתם מקבלים מחברת האחסון הוא לא טוב מספיק.

לפעמים אתם מוצאים מבצעים משתלמים יותר של חבילות אחסון במחיר נמוך יותר, ולעתים זה טכנולוגיה מוצלחת יותר שחברה אחרת מציעה לכם. בכל מקרה כזה שבו אתם מחפשים חברת אחסון אתרים אחרת, חשוב מאד להכיר את השלבים במעבר. עליכם לזכור כי בהעברת המידע בין שרתים, אסור שמידע ילך לאיבוד או יהיה חשוף לתקלות. אז מהם השלבים השונים?

כל השלבים של אחסון אתרים שיש לבצע בהעברה

רכישת החבילה – לפני הכל, עליכם לרכוש חבילה מתאימה של אחסון אתרים, שתתאים לצרכים של האתר שלכם. שימו לב שאם אתם רוכשים חבילה עם מקום קטן יותר למידע ממה שהיה לכם עד כה – עליכם לוודא שאף מידע שיש לכם בשרת הישן לא ילך לאיבוד. אם אתם מוותרים על מידע (מה שלא מומלץ) חשוב לסמן מראש על איזה מידע אתם מוותרים.
בדיקת גיבוי – באופן עקרוני, כל חברה שנותנת שירותי hosting אמורה לספק גם שירותי גיבוי לאתר שלכם. הדבר נכון גם לחברה הישנה שאתם עוזבים. למה הגיבוי חשוב כאן? כי כאשר אתם מעבירים את האתר משרת אחד לשני – יכול להיות שיהיה מידע שילך לאיבוד בדרך. עליכם לוודא שקיים גיבוי עדכני לאתר שלכם ע"ג השרת הישן, שכן במקרה של אבדן מידע – יהיה ניתן לשחזר אותו.
חסימת החיפוש – סביר להניח שיהיה שלב, שבו האתר שלכם יהיה קיים פעמיים – בשרת הישן ובשרת החדש. באופן פרקטי מדובר על מצב שבו יש לכם שני אתרים. לכן, כל עוד האתר הישן שלכם נמצא ברשת – חשוב לחסום לחיפוש את האתר החדש, אחרת גוגל ינסה לחשוב שאתם מרמים ומבצעים קידום אתרים שחור.
בדיקת קישורים – ברגע שהאתר עולה לשרת החדש, בצעו שתי בדיקות שונות אשר יוודאו כי כל הקישורים נמצאים במקומם. הבדיקה היא מצד אחד ע"י ידיים אנושיות שיגלשו באתר ויראו אם הכל תקין. הבדיקה השנייה תהיה ע"י כלים טכנולוגיים שמאפשרים לאתר קישורים שבורים בתוך אתרים.
בדיקת דוא"ל – המעבר לשרת חדש מביא איתו גם תיבת דוא"ל חדשה. וודאו כי כל הדוא"ל הישן שלכם הגיע לתיבה החדשה, ובמקביל ודאו כי כל הלקוחות שלכם מודעים לכתובת החדשה.

ומתי אפשר לסגור?

באופן עקרוני, אם אתם עוברים לשרת אחר, חשוב מאד לא לעשות זאת ברגע האחרון. עשו זאת כאשר נותר לכם עוד חודש לפחות בתוך שרת ישן. מדוע זה חשוב? כי תהליך המעבר יכול להיות ארוך, ויהיה מידע שאתם עוד תירצו לגשת אליו בשרת הישן (בעיקר מידע של תיבות דוא"ל). רק כשאתם משוכנעים שהכל עובד כשורה – אפשר לסיים את החוזה עם השרת הישן.

שינוי גודל גופנים