תפריט סגור

מילון מונחים לשרתים וירטואליים

שרתים וירטואליים הם המילה האחרונה בתחום אחסון אתרים באינטרנט. אם בעבר היו חברות רבות מוגבלות ביכולות האחסון שלהם או לחילופין זקוקות למשאבים כלכליים רבים על מנת לאחסן אתר ברמה גבוהה, הרי שכיום אחסון אתר על גבי שרתים וירטואליים נחשב לפיתרון היעיל והמוצלח ביותר. חשוב לזכור כי לאופן אחסון האתר אין השפעה על דפי הנחיתה והחשיבות של דף נחיתה איכותי עומדת בעיניה.

דף נחיתה הוא ההיכרות הראשונה של הגולש עם האתר ועם החברה ולכן כדאי להשקיע בתוכן אשר יוצג לפניו. דפי הנחיתה הם גם הגורם המתווך בין מנועי החיפוש השונים לבין האתר, ולכן עליהם להכיל ביטויי מפתח עיקריים המייצגים את האתר ואת החברה העומדת מאחוריו. גם בנושא הזה כדאי לציין את אחסון האתרים, משום שאתר אשר אינו מאוחסן בצורה עמידה יכול לקרוס לעיתים קרובות וכך לגרום להורדת הדירוג בקרב מנועי החיפוש.

כפי שניתן להבין, אחסון אתרים הוא אינו רק פעולה המתרחשת מאחורי הקלעים אלא חלק אינטגראלי ובלתי נפרד מהיכולות של החברה להתמודד בשוק האינטרנט התחרותי של ימינו. אך למרות החשיבות של אחסון אתר, נדמה כי בעלי אתרים רבים אינם מודעים למונחים העיקריים הקשורים לשרתים הוירטואליים ולחשיבות שלהם.

מה זה אחסון אתרים על גבי מחשוב ענן?

בעלי דומיינים ישראלים בוחרים שרת אחסון ורוכשים חבילות אחסון אתרים, מקפידים על שיווק בפייסבוק ועל עמודי נחיתה אך אינם עוקבים אחר השינויים בתחום השרתים הוירטואליים. היכרות עם שלושה מושגים עיקריים יכולה לשנות זאת בצורה משמעותית, לחסוך זמן וכסף ולהפוך גם אתכם לבעלי ידע רלוונטי. המושג הראשון והעיקרי בנושא שרתים וירטואליים הוא מחשוב ענן.

במחשוב ענן יכולה החברה לשמור ולהשתמש בכוח עיבוד קיים על גבי רשת האינטרנט, וזאת בניגוד לשירותי מחשוב מסורתיים הקיימים ומופעלים דרך יחידות קצה מרוחקות. במחשוב ענן קיימת גישה מלאה אל כל נתוני החברה על ידי שכירת שירות אשר הגישה אליו נעשית מכל מחשב המחובר לאינטרנט. מחשוב ענן מאפשר חיסכון כלכלי עצום, מקל על הצורך ברכישת ציוד, תוכנות ותשתית ומאפשר שליטה מלאה על עוצמת המחשוב הנדרשת.

אחסון אתר על שרת ייעודי או וירטואלי?

מושגים חשובים נוספים אותם חשוב להכיר הם שרת ייעודי לעומת שרת VPS. בניגוד לשרתים וירטואליים, או VPS, השרת הייעודי מסופק במסגרת חוות שרתים מיוחדת ומאפשר שימוש באמצעים ומשאבים ללא הגבלות. הבעלים של שרת ייעודי זוכים לחופשיות רבה יותר מאשר בעלי השרתים הוירטואליים, בין אם מדובר על שרת ייעודי עם תמיכה או שרת ללא שירות ותמיכה. לעומתו, שרת VPS מאפשר הפעלה של סביבות עבודה שונות על גבי אותו שרת.

במילים אחרות, את השרת הוירטואלי חולקות מספר חברות אך באמצעות הפרדה מלאה מהמשתמשים אחרים בעוד בשרת הייעודי החברה משתמשת לבדה.

שינוי גודל גופנים