תפריט סגור

עיצוב אתרים – כיצד לעשות את זה נכון?

כולנו יודעים, ומבלי להיות מקצועיים בהכרח בתחום, מהי מידת חשיבותו של עיצוב האתר. תהליך עיצוב האתרים הינו זה הקובע, בסופו של דבר, את איכויותיו של האתר, מידת תרומתו לעסק או לחברה והשפעתו על הגולשים בו. עיצוב האתר, הינו זה המשדר את המסר באמצעים ויזואליים שונים ובדרך שאיננה אמצעית. עיצוב אתרים נכון, המוצע על ידי ידיים מקצועיות ומיומנות, יכול להביא להצלחתו של האתר, ובכך גם להוביל להצלחתו של העסק, שלשמו הוקם. לאילו פרמטרים חשוב להתייחס בעת התהליך ומדוע חשוב להקפיד שעיצוב זה ייעשה על ידי אנשי מקצועי מיומנים.

כיצד מתנהל עיצוב אתרים?

אם אתם במרכזו של תהליך בניית אתרי אינטרנט, ודאי אתם יודעים כמה חשוב עיצובו של האתר. אולם, בטרם מתחילים בעיצוב ובניית האתר, ישנם כמה תהליכים מקדימים. ראשית, קניית דומיין. רכישת דומיין יכולה להיעשות באופן עצמאי או בעזרת חברות, המתמחות בעיצוב וכן בניית אתרי אינטרנט. קניית דומיין הינה אחד השלבים הראשונים בתהליך בניית האתר, וחשוב שתעשה תוך התייחסות לבחירת שם דומיין בעל זיקה לאתר, לתחום העיסוק או למוצר, אותו נועד לקדם.

קניית דומיין (בין אם דומיין בעברית או באנגלית) באופן הנכון ביותר הינה קריטית במיוחד, שכן הדומיין הנבחר הינו זה שיאפשר חשיפה רבה יותר, שתוביל לרווחים גבוהים יותר. השלב הבא הינו בחירת השרת, לצורך אחסון אתרים. קיימים לא מעט שרתים המשמשים כ"בית" לאתרים שונים. בחירת החברה, המספקת שירותי אחסון אתרים, חשוב שתתייחס לאיכותו של השרת המוצע, מהירותו וכדומה, שכן אלה ישפיעו באופן ישיר על קצב הגלישה באתר. לאחר שנרכש דומיין בעברית או באנגלית ונבחר השרת, עליו יאוחסן האתר, מתחיל תהליך בניית האתר, הכולל את עיצובו.

למה חשוב לשים לב?

עיצובו של האתר איננו מתייחס אך ורק לאספקטים הוויזואליים השונים, כמו מראה האתר, העימוד, האווירה הכללית המתקבלת לאור השימוש בעיצוב הנבחר וכדומה, כי אם גם נגישותו של האתר, שהינה חלק בלתי נפרד מתהליך עיצוב האתר. מידת הצלחתו של האתר תלויה לא מעט ביכולתו להיות מהיר ונגיש לגולשיו. במקרים בהם עמודיו עולים לאט מדי או לא עולים בכלל, במקרים בהם הרזולוציה של האתר איננה מתאימה לגולש, הרי שמדובר באתר שאיננו נגיש. אתר שאיננו נגיש לגולשיו אינו יכול להעביר את המסר השיווקי באופן הנכון ביותר. כדי לאפשר חשיפה רבה לתכניו השונים, עליו להיות נגיש.

לכן, במסגרת תהליך בניית האתר ועיצובו, יש להתייחס לדפדפנים המתאימים, לרזולוציות וכן גם למהירות הטעינה של כל עמוד. אלה, יכולים להיות מושפעים לא מעט מסוג השרת, עליו מאוחסן האתר וכן ממספר הגולשים באתר. התייחסות הן למשקל העמוד, המשפיע באופן ישיר על מהירות טעינת העמוד והן למספר הקבצים הנטענים, חשובה במיוחד, שכן היא זו שתאפשר לקבל אתר נגיש ומהיר.

מדוע חשוב לבחור מעצב מקצועי?

פיסקה רגילה

האתר שלכם הוא כרטיס הביקור שלכם. על מנת ליהנות מאתר אינטרנט מהיר, יעיל ומושך, מומלץ להיעזר בשירותיו של מעצב מקצועי או חברה, המספקת שירותי בניית ועיצוב אתרים. התייחסות לכל הפרמטרים השונים, המאפשרים לעשות זאת נכון ויעיל יותר, חשובה במיוחד, שכן היא זו שתאפשר חשיפה רבה יותר ותביא להצלחתו של האתר. עיצוב נכון, המוביל לאתר נגיש יותר, ימשוך גולשים רבים ובמקביל יאפשר להעביר את המסר השיווקי באופן הנכון ביותר והמהיר ביותר.פתיחת/סגירת תפריט: Content Builder

שינוי גודל גופנים