תפריט סגור

בונים אתר אינטרנט חדש? כך תעשו זאת נכון!

עומדים בפני בניית אתרי אינטרנט? אין ספק, כי אתם עומדים בפני תקופה חדשה, יצירתית ומרגשת, הטומנת בחובה מספר החלטות חשובות ומשמעותיות עבור האתר והעסק. אחת הסוגיות שתידרשו להן בשלב מוקדם של התהליך היא בחירת חברת אחסון אתרים עבור האתר ובחירת שם דומיין. במאמר זה ננסה להציג כמה כללים בסיסיים שיסייעו לכם בקבלת ההחלטה.

שיקולי אחסון אתרים – עצות וכללים למתחילים

אחד השיקולים המשמעותיים שישפיעו מאוד על תפקוד האתר ומידת הצלחתו הוא ההחלטה אודות מקום האחסון שלו ובחירת חברת אחסון אתרים. נכון, יתכן כי נחשפתם לפרסומות אודות אחסון אתרים בחינם, אולם חשוב לדעת כי אתרי חינם אלה אינם מומלצים לעסקים או חברות, הנדרשים להעמיד אתר מקצועי ייצוגי. הסיבות לכך רבות – החל משיקולי גיבוי האתר והחומר המצוי עליו (אחסון אתרים חינמי אינו מציע שירותי גיבוי כך שיתכן שהאתר ייפול וימחה בין ליל), שיקולי זמינות של האתר (אחסון חינמי אינו מבטיח שירות ללא תקלות או פסקות בשירות), וכמובן – אחסון זה אינו מציע תמיכה או שירות לבעלי האתרים המאוחסנים בו.

בחירה בחברת אחסון אתרים מקצועית מבטיחה בית חם לאתר ולכל תכניו – הטקסטים, התמונות, קטעי הוידאו וגם רשימת הלקוחות, מידע פיננסי וכל תוכן אחר. הקפידו לבחור שרת אחסון המתאים לצרכים שלכם – שיהיה גדול וחזק מספיק, כדי להכיל את כל התכנים וכדי לשלוף אותם במהירות – מהיר מספיק בכדי לשרת את כל גולשי האתר ולקוחותיו, אמין בפני וירוסים ותקלות, מגובה בפני מקרים של נפילה או אובדן מידע, וכמובן – שעומדת מאחוריו חברת אחסון אתרים אמינה שתיתן שירות איכותי וקשוב.

בניית אתרי אינטרנט ובחירת שם דומיין

החלטה משמעותית נוספת, הנדרשת בעת קניית דומיין, היא בחירת שמו. שם הדומיין הוא למעשה תעודת הזהות של האתר, הוא השם המזוהה עם האתר, עם מי שעומד מאחוריו ועם מה שהאתר מייצג. כן, אם חשבתם שלבחור שם לילד זה קשה… אתם עומדים לגלות כי בחירת שם דומיין היא עניין קשה במידה דומה…

חשוב לדעת כי קניית דומיין בשם מתאים תתרום רבות גם לקידום האתר, זאת מפני שמנועי החיפוש, וגוגל בראשם, מדרגים גבוה יותר אתרים בעלי שם דומיין הרלוונטי לתוכן האתר. זאת ועוד – גם גולשים נוטים להשליך את שם הדומיין על מידת המקצועיות של האתר, או במילים אחרות – ככל ששם האתר סמכותי ומקצועי יותר, כך הוא יועדף על ידי גולשים בשר ודם, שיצרו תנועה באתר וימשכו אליו תשומת לב רבה יותר.

נקודות חשובות נוספות בבחירת שם דומיין

בעת קניית דומיין , ישנם מספר חוקים עליהם נדרש לענות שם הדומיין החדש על מנת שיהיה אפקטיבי:

  1. שם הדומיין של האתר החדש נדרש להיות קליט וקצר ככל האפשר. כמו כן, שם הדומיין נדרש לרמז על תוכנו של האתר, וכמובן – שניתן לזכור אותו במידה רבה ככל האפשר (כלומר – די בכך שאנשים יעיפו בו מבט, על מנת שיזכרו אותו).
  2. עברית או אנגלית? בעת קניית דומיין כדאי לבחור את שמו באנגלית, על מנת שגוגל ושאר מנועי החיפוש יצליחו להבינו, כפי שתואר לעיל. מעוניינים לרכוש שם דומיין בעברית? נמליץ לכם לעשות כן רק במידה והאתר מכוון אל גולשים ישראלים בלבד.
  3. ובאיזו סיומת דומיין לבחור? רצוי לבחור בסיומת רלוונטית למדינה בה מצוי האתר, כלומר – לאתרים ישראלים מומלץ לבחור בסיומת

פיסקה רגילה

.co.il על אף שאפשר לבחור גם ב-.com. גם במקרה זה השיקול המרכזי קשור אל נושא קידום אתרים, ולעובדה כי אתרים הכתובים בשפה הקשורה לסיומת הדומיין ופונים גיאוגרפית לקהל המצוי באותו אזור- יזכו לקידום איכותי ויעיל יותר.

שינוי גודל גופנים