תפריט סגור

מהי מערכת ניהול תוכן?

המערכת מבטיחה את ניהולו העצמאי של תוכן האתר שלך לאחר שסיימת את תהליך הבנייה והאתר שלך עלה לאויר, בין אם מדובר באתר תדמיתי בו משתנים התכנים תדירות או בין אם מדובר באתר מכירתי שבו גלריות ועדכוני חדשות ומחירים המשתנים בהתאם למבצעים ועוד. המערכות הללו אשר משמשות כעמודי הבסיס לכל אתר אינטרנט, מבטיחות עצמאות כמעט מוחלטת, שליטה וכמובן פרטיות הנשמרת בעזרת סיסמא ושם משתמש. טיפ: כל בניית אתר, מכל סוג שהוא, פרט לקניית דומיין ורכישת חבילת אחסון אתרים – חייבת לכלול מערכת ניהול תוכן מלכתחילה מכיוון שהשניים אינם מתקיימים בנפרד. בונה אתר המנסה למכור לכם מערכת ניהול תוכן בעלות נוספת הוא אינו בונה מקצועי.

מערכות ניהול תוכן – נעים להכיר

האפשרות הקלאסית לבניית אתרים היא לפי עיצוב אישי ובהתאם לדרישות הלקוח, הנעשית בעזרת מתכנתים מומחים בסביבות כגון net. או php שמן. במערכות אלו, בנוסף ליכולתנו להעלות ולשנות תכנים שונים באופן עצמאי, עלינו להסתמך על המתכנתים כאשר יש להכין שינויים מהותיים באתר שלנו כמו הוספת קטגוריות, גלריה מסוימת וייתכן שאף לשם העלאת סרטונים מיוחדים. פרט נוסף וחשוב מבחינת האחסון שלהם על שרת של חברה לאחסון אתרים – באם תרצו את שירותיה של חברה אחרת, העברת האתר שבו יש שימוש במערכת ניהול אשר כוללת בסיס נתונים, צריכה להתבצע על ידי איש מקצוע שכן יש להכין את האחסון החדש עם בסיס הנתונים כך שיובא מהאחסון הקודם.

אפשרות שנייה לבניית אתרים היא בעזרת מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח, משמע בשפת html ולא שפת תכנות קלאסית, ואלו הן: וורדפרס וג'ומלה. היתרון הגדול שלהן הוא שכל אדם בעלו חוש טכני או טכנולוגי יכול להוריד את המערכת מהרשת, ללמוד אותה באופן עצמאי ולהכין אתר אינטרנט בעזרת תבניות מוכנות מראש מהן ניתן לבחור, ביחד עם העלאת תכנים טקסטואליים, גלריות וסרטונים, הקמת דף נחיתה, דף חדשות, יצירת בלוגים ועוד. בפועל, מרבית המשתמשים במערכות אלו מוצאים עניין ביתרונות האחרים שלהן: עלויותיהן נמוכות הרבה יותר, ובהחלט ניתן לעצב גם את התבניות המוכנות ואף להכין תבנית מעוצבת אישית לפי בקשה. מומחים שונים המתמחים בהקמות הראשוניות של אתרים אלו וגם בעיצובם, מעבירים הדרכה מפורטת על המערכת לשם השימוש העצמאי של הלקוח, כאשר המערכות הללו מאפשרות גם את העברת האחסון לשרת של חברת אחסון אחרת.פיסקה רגילה

האפשרות השלישית לבניית אתרי אינטרנט היא מערכות עשה זאת בעצמך אשר מורכבות מכמה שלבים פשוטים, וגם כן כוללות תבניות מוכנות מראש מהן ניתן לבחור, רק בהבדל מהותי: לא ניתן לבצע שום שינוי מבחינת העימוד או העיצוב של התבניות אלא אם נכתב אחרת וגם אז, כמובן שנדרש תשלום שונה עבור כל רמה של שינויים עיצוביים, גם מבחינת מהותם של החומרים עצמם אשר מועלים לאתר כגון טקסטים לעומת סרטים או בלוג.

שינוי גודל גופנים