תפריט סגור

מדוע כדאי ללכת על אחסון אתרים בלינוקס?

בשנים האחרונות ניתן למצוא יותר ויותר חברות, הבוחרות לבצע אחסון אתרים במערכת ההפעלה לינוקס. הסיבה המרכזית לכך הינה יכולתה לנצל טוב יותר את משאבי ה – IT בארגון, וזאת לצד שיפור משמעותי בביצועים. ולכן, ניתן למצוא גם לא מעט חברות, הבוחרות לעשות שימוש בשרתי לינוקס לצורך אחסון אתרי אינטרנט . מה מציעים שרתי לינוקס? למי הם מתאימים ומדוע מומלץ לבחור בהם? על כך, בכתבה הבאה.

מהם שרתי לינוקס?

לינוקס הוא כינוי למספר מערכות הפעלה, המבוססות על ליבת לינוקס, שפותחה בשנות התשעים. אם זוהי הפעם הראשונה בה אתם שומעים על שרתים מסוג זה, כדאי לכם לדעת שמדובר בשרתים בעלי כוח רב. שרתי לינוקס מבוססים על מערכת חופשית, חינמית, יציבה במיוחד, חדישה, עדכנית עם רמת ביצועים גבוהה ביותר בהשוואה למתחרותיה. שרתי לינוקס הינם שרתים התומכים כמעט בכל הטכנולוגיות, כמו PHP, JAVA, PEARL ועוד ופועלים על פי קוד פתוח.

יתרונות אחסון אתרים בלינוקס

חברות רבות בוחרות את שרתי לינוקס לצורך אחסון אתרי האינטרנט שלהן ולא בכדי. שרתי לינוקס מציעים יתרונות רבים, ההופכים אותם למועדפים על פני רבים.

  1. רמת אבטחה גבוהה במיוחד – שרתי לינוקס מציעים רמת אבטחה גבוהה במיוחד, שכן מדובר במערכת הפעלה חופשייה מוירוסים, שפריצה אליה או ניצולה לרעה נחשבות כמשימות לא פשוטות.
  2. רמת ביצועים גבוהה – רמת הביצועים של שרתי לינוקס נחשבת גבוהה במיוחד ועל כן מאפשרת ניצול מקסימאלי של החומרה הקיימת. ניצול נכון ויעיל זה, מאפשר לחסוך בעלויות החומרה, שכן אין צורך ברכישת חומרה חזקה יותר.
  3. אפשרות להתאמה אישית – שרתי לינוקס, בזכות מגוון הפתרונות שמציעים, מאפשרים התאמה אישית וגמישות מרבית, בהתאם לצרכיו של כל אתר ואתר.
  4. תחזוקה פשוטה – שרתי לינוקס דורשים מעט מאד תחזוקה ובתנאי שתצורת המערכת שלהם מתוכננת באופן הנכון והמקצועי ביותר. שרתים אלה כוללים שירותי תחזוקה אוטומטיים, המשאירים את המערכת במצב פעיל, שאיננו פוגם באיכות השירות המוצע ובכך גם איננו דורש את הצורך בתחזוקה שוטפת.
  5. עלות משתלמת – עלות השימוש בשרתי לינוקס, בהשוואה לשרתים אחרים, זולה בהרבה ולכן משתלמת יותר.

כיצד לבחור חברה המציעה שירותי אחסון אתרים באמצעות שרתי לינוקס?

אם אתם מעוניינים ליהנות מיתרונותיהם הרבים של שרתי לינוקס, הנה כמה נקודות שכדאי לכם להתייחס אליהן בטרם בחירת החברה, המספקת לכם פתרונות אחסון אלה. ראשית, מומלץ לבחור חברה המציעה שירותים מקיפים עבור אתר האינטרנט שלכם. אם אין בבעלותכם אתר אינטרנט, תדרשו, תחילה, לרכוש דומיין מתאים. קניית דומיין, הינה תנאי לקיומו של האתר, שכן הדומיין מהווה כמעין תעודת הזהות של האתר והוא זה המייצג אותו ברשת. קניית דומיין, חשוב שתעשה בעזרתם של אנשי מקצוע על מנת להבטיח כי בחירתכם אכן מתאימה ונכונה לכם. במידה ואתר האינטרנט שלכם מיועד לקהל ישראלי, כדאי לכם לרכוש דומיין בעברית. בדרך זו יהיה דומיין זה קליט יותר.פיסקה רגילה

לאחר בחירת דומיין מתאים, מגיע שלב בחירת השרת, לצורך אחסון האתר. אם אתם מעוניינים לבחור שרת לינוקס עבור האתר שלכם, ודאו כי החברה המספקת לכם שרת זה הינה חברה אמינה ומקצועית. ודאו, במקביל, כי מציעה מגוון של חבילות מהן ניתן לבחור, כך שתוכלו להתאים את החבילה הנכונה ביותר, על פי צרכיכם השונים. בנוסף, ודאו כי ניתן בכל עת לשדרג לחבילה חדשה, במידה ותהיו מעוניינים בכך.

שינוי גודל גופנים