תפריט סגור

בניית אתרי אינטרנט בוורדפרס

איך כל אחד יכול לנהל אתר ללא ידע מקצועי?

הטכנולוגיה המתקדמת ועולם האינטרנט, שהפך לחלק בלתי נפרד מחיינו, מאפשרים לנו ליהנות ממערכת מיוחדת לניהול אתרים, וללא כל ידע מקצועי. אם גם אתם חלמתם להקים אתר אינטרנט, בין אם לצרכים פרטיים או עבור העסק או החברה שלכם, וורדפרס הוא אחד הפתרונות המצוינים לעשות זאת באופן פשוט, קל ונוח. מהי מערכת הוורדפרס (WordPress)? כיצד היא עובדת ולמי זה מתאים? על כך, בכתבה הבאה.

וורדפרס- להנות מאלטרנטיבה מתקדמת

בניית אתרי אינטרנט מעולם לא הייתה פשוטה כל כך. אם, בעבר, בניית האתר וניהולו היו בידי חברה, המתמחה בכך, הרי שכיום, בזכות מערכת מיוחדת, הוורדפרס, תוכלו לעשות זאת בעצמכם ובקלות. הוורדפרס (WordPress) הינה מערכת קוד פתוח לניהול בלוגים או אתרי אינטרנט, המאפשרת לעשות זאת באופן פשוט במיוחד ובעזרתן של הרחבות שונות, מהן ניתן לבחור.

הוורדפרס נחשבת כאחת הפלטפורמות הנפוצות ביותר בעולם, שהתחילה כפרויקט קוד פתוח, המאפשר לכל אחד גישה אליו, ובמהלך הזמן התפתחה והשתפרה. בהיותה מערכת הכוללת קוד פתוח, אין צורך ברישיון מיוחד על מנת להשתמש בה וניתן להוריד אותה בחינם, ולהשתמש בה בהתאם לצרכיכם השונים.

WordPress – כיצד זה עובד?

על מנת ליהנות מיתרונותיה הרבים, ראשית יש לרכוש דומיין ושירות אחסון אתרים. קניית דומיין הינה בין השלבים החשובים ביותר, שכן הדומיין הינו כמעין תעודת הזהות של האתר שלכם והוא זה המייצג את העסק, את המותג ואת השם, שכל כך חשוב לקיומו של העסק או החברה. אחסון אתרים גם הוא חשוב במיוחד, והוא זה המשמש כ"בית" לאתר שלכם. בעת בניית אתרי אינטרנט, חובה לדאוג לאחסנם על שרת מסוים, ממנו יפעלו ויהיו זמינים לכלל הגולשים.

לאחר קניית דומיין ובחירת מערכת לצורך אחסון אתרים, יש להיכנס לאתר הרשמי של וורדפרס ולהוריד את התוכנה, על פיה עובדת מערכת זו. את הקבצים שהורדו, יש להעביר לשרת אחסון אתרים (השרת שנבחר קודם לכן). לאחר השלמת מספר פרטים בנוגע לאתר, ניתן להתחיל בהגדרת אתר האינטרנט או הבלוג. קיימות חברות, המציעות את שירותיהן בכל הקשור לבניית אתרי אינטרנט, לרבות קניית דומיין וכן אחסון אתרים. חברות אלו אחראיות על בניית האתר בעזרת מערכת הוורדפרס, החל מהשלב הראשוני של קניית דומיין ועד העלאתו של האתר לאוויר.

על יתרונותיה של הוורדפרס

הוורדפרס, הנחשבת בין המערכות המועדפות ביותר על פני רבים, בכל הקשור אל בניית אתרי אינטרנט, מאפשרת לכל אחד גישה מלאה לתכני האתר, וללא ידע מקצועי כלשהו הקשור בבניית אתרים. בכל הקשור לעיצוב, תוכנת הוורדפרס, המתעדכנת בכל עת, מציעה מגוון של ערכות עיצוב שונות, מהן ניתן לבחור, ובהתאם לצרכיכם השונים. חלק ממערכות עיצוב אלו מוצע בתשלום ואילו חלקן האחר ללא עלות.פיסקה רגילה

העובדה כי מדובר במערכת, המתעדכנת בכל עת, מאפשרת לכם ליהנות מחידושים ושיפורים ומגרסאות, אליהן ניתן לשדרג במידה ומעוניינים בכך. לאחר בניית האתר בעזרת הוורדפרס, תוכלו אתם בעצמכם לעדכן את תכני האתר השונים או לבצע שינויים באתר, ללא הצורך במתכנתים מקצועיים או חברות, המציעות שירותי בניית אתרים. העצמאות המלאה והיכולת לעשות זאת בכל עת, הופכת את המערכת ליעילה במיוחד ועבור כל אחד. הוורדפרס הינה פתרון מקיף לאתרי האינטרנט ומספקת מענה למגוון סוגי האתרים, כמו אתרי תדמית, פורטל תוכן, חנות מקוונת ועוד ועוד.

שינוי גודל גופנים