תפריט סגור

הקשר בין שם דומיין לשם האתר

בחירת שם לחברה או לעסק איננה דבר של מה בכך. חשוב לבחור שם קליט, יצירתי וכזה שמצליח להעביר את המסר או את אופיו של העסק באופן הנכון ביותר. אם אתם מעוניינים לבנות אתר אינטרנט לחברה שלכם או לעסק שבבעלותכם, עליכם לדעת כי בחירתם של שם האתר ושם הדומיין, חשובה לא פחות.

בחירת שם דומיין הינו אחד השלבים החשובים ביותר במסגרת תהליך בניית אתרי אינטרנט. אם אתם מעוניינים לבנות אתר אינטרנט, בין אם בכוחות עצמכם ובין אם בעזרת חברה המתמחה בכך, בחירת שם דומייןהינו השלב הראשון בתהליך. כיצד לבחור דומיין נכון ומתאים ולאפשר את הצלחתו של האתר? על כך, בכתבה הבאה.

קניית דומיין – בחירת שם לאתר

האתר שלכם מייצג אתכם ואת העסק שלכם. קניית דומיין, הכתובת שלו, חשובה במיוחד שכן היא זו המשמשת כמעין תעודת זהות לעסק או לחברה. שם האתר, המבוסס, בדרך כלל, על שם החברה, מייצג, ובאופן תמציתי, את אופייה של החברה או אופיו של העסק שבבעלותכם. בבואכם לבחור דומיין לאתר האינטרנט שלכם, ישנה חשיבות רבה לבחירה נכונה של דומיין, תוך התייחסות לשם האתר ושם החברה. כשמדובר בחברות קיימות, מומלץ לבחור דומיין שיכלול את שם החברה.

במידה ושם זה תפוס, ניתן להוסיף את האות e או את התוספת web. במידה ומדובר בחברה חדשה או עסק ללא שם, מומלץ לבחור שם שימצה באופן המרבי ביותר את תוכן האתר. השם איננו מוכרח להיות מילה אחת.

הוא יכול להיות מורכב משתי מילים, ובתנאי שאלו מופרדות במקף. בחירת שם האתר חשובה גם בכל הקשור למנועי החיפוש. מנועי החיפוש, כדוגמת גוגל, למשל, נותנים דגש רב לטקסט הקישורים, המופנה אל אתר האינטרנט שלכם. טקסט זה מכיל, בדרך כלל, גם את שם האתר ולכן חשוב לוודא כי מדובר בשם "חזק", המאפיין את העסק שלכם או את החברה באופן הנכון ביותר, מצד אחד, אך גם בעל תוצאות חיפוש גבוהות במנועי החיפוש השונים.

כיצד לבחור דומיין מתאים?

כאמור, אחד השלבים החשובים ביותר בעת תהליך בניית אתרי אינטרנט, הינו בחירת שם דומיין. על מנת להפיק את מרב התועלת משם הדומיין, הנה כמה נקודות חשובות, שכדאי להתייחס אליהן בעת בחירת הדומיין עבור האתר שבבעלותכם

בחירת שרת לצורך אחסון אתרים חשובה במיוחד, בכל הקשור לבחירת הדומיין לאתר שלכם. כשמדובר בשרת, המציע אחסון אתרים בארץ, הרי שסיומת הדומיין תהיה co.il, בעוד ששרת המציע שירותי אחסון בחו"ל, יאפשר סיומת של com. ולכן, במידה ואתם מעוניינים להקים אתר אינטרנט, הכולל תכנים בעברית, תרצו ודאי סיומת co.il. במידה ומדובר באתר בינלאומי, הכולל תכנים בשפה האנגלית, סיומת com תהיה מתאימה יותר.רשימה

  1. בחרו שם דומיין התואם אם שם החברה שלכם, את השירות המוצע או המוצר, אותו אתם מציעים, במסגרת האתר שלכם.
  2. הקפידו לבחור שם קצר וקולע, ובמידה ואיננו דומיין בעברית, ודאו כי קל לכתוב ולזכור אותו. במידה ושם החברה שלכם ארוך ומסובך, תוכלו לקצר את השם לשם קליט וברור יותר, שניתן לכתוב אותו בפשטות בשורת הדפדפן ומבלי להתבלבל.
  3. במידה ואינכם בוחרים דומיין בעברית, בדקו מהי משמעות השם בכל השפות. אינכם רוצים לבחור דומיין שמשמעותו איננה חיובית במקומות שונים בעולם.
  4. הקפידו שלא לבחור שם שיש לו כמה גרסאות לכתיבה, שכן אלו עלולות לבלבל את הגולש בעת הזנת כתובת האתר.
שינוי גודל גופנים