תפריט סגור

לכל איש יש דומיין משלו

כמו המשפט הידוע "לכל איש יש שם" – כך לכל איש שמפעיל אתר, יש דומיין משלו. אלא שחשוב לדייק ולהסביר שלא מדובר דווקא על דומיין אחד ויחיד. למעשה, רוב האנשים רוכשים היום מספר דומיין שונים, לאתר אחד אשר יושב על שרת אחד.

נשאלת כמובן השאלה למה צריך יותר מדומיין אחד? מה היתרון של הדומיינים השונים? ואם כבר רוכשים יותר מדומיין אחד – באיזה סוג מדובר? בואו נעשה קצת סדר בנתונים, ונבין איך אתם תוכלו לרכוש את הדומיין הטוב ביותר לאתר שלכם.

בין דומיין בעברית לדומיין באנגלית

לפני הכל צריך להבין, כי יש לכם היום אפשרות לרכוש דומיין בעברית, ולא רק באנגלית. הדומיין בעברית נראה כך לדוגמה: אתר.com. זה אמנם נראה קצת מוזר, אבל זה יכול לסייע לכם מאד. נכון שרוב האנשים לא יקלידו את הכתובת בשורת החיפוש. אז למה זה כן מועיל? לקידום אתרים בעברית, שכן כך השם של האתר או התחום שלו יהיה כבר בכתובת – וגוגל כמובן נותן עדיפות לאתרים שבמילות המפתח מופיעות כבר בשורת הכתובת שלהם. היתרון הוא שבישראל דוברים עברית, וכך יש לכם מגוון רחב של מילים בתחרות קטנה יותר.

אם זאת, זה לא מייתר כמובן רכישת דומיין באנגלית עבור האתר שלכם, וכל אתר נדרש בראש ובראשונה לדומיין איכותי באנגלית. אבל איך בוחרים דומיין מתאים? פעם חשבו שהכלל הוא כמה שיותר קצר – יותר טוב. היום ברור שזה לא מדויק. מדוע? ראשית, היום רוב האנשים ממילא לא מקלידים בעצמם את כתובת האתר בשורת הכתובת. הרוב נכנסים דרך לינקים, בעיקר בגוגל ופייסבוק, כך שגם אם יש לכם אתר עם שם ארוך – לגולש זה לא משנה. כמו כן, היום אפשר לשלב ביטויים חשובים בתוך שם האתר שלכם, שיתנו מושג כללי על האתר.

עוד נושא שחשוב לשים לב אליו, הוא הסיומת של הדומיין שלכם. זה אולי השלב המרכזי ביותר של רישום דומיין. ראשית יש להחליט האם אתם משתמשים בסיומת בינ"ל או בסיומת ישראלית. במידה והסיומת ישראלית – עליכם לקבל רישיון מאיגוד האינטרנט הישראלי, שאחראי על רישום הדומיינים. כמובן שאתם חופשיים לבחור יותר מסוימת אחת, אם אתם רוצים לפנות לכמה קהלי יעד – אך קחו בחשבון את המחיר שתשלמו על כל דומיין בנפרד.

האם אפשר לשנות דומיין?

באופן עקרוני כן – כשאתם רוכשים דומיין, לא מדובר על חתונה קתולית לנצח. לרוב הרכישה היא לשנה או לשנתיים, ואפשר לשנות את הדומיין בסיום התקופה, ואפשר אפילו למחוק אותו. כמו כן, אפשר להעביר את הדומיין בין שרתי אחסון שונים, ואפשר אפילו לשנות את הסיומת שלו. חשוב עם זאת לבצע את כל התהליכים הללו בזהירות, ולפנות לחברה מקצועית שמתמחה בבניית אתרי אינטרנט ורישום דומיינים, כך שהתהליך יתבצע באחריות.

שינוי גודל גופנים