תפריט סגור

סיומת חדשה כולה בעברית לישראל – דומיין.ישראל

הסיומת בעברית לשמות דומיין  .ישראל  יוצאת לדרך.  החל מ 5/9/2022  יוכל כל אחד לרשום את הדומיין בעברית מלאה ובסיומת .ישראל ,  לדוגמא  דומיין.ישראל  ,  גלקום.ישראל ,  וכו' 

רישום הדומיינים בסיומת .ישראל יהיה ישירות תחת סיומת הדומיין ולא כמו בסיומת IL  תחת  co.il  או org.il 

סיומת .ישראל היא חדשה ותיפתח לרישום כל השמות בהתאם לכללים שנקבעו ע"י איגוד האינטרנט הישראלי.

גלקום פותחת רישום מוקדם  (PRE REGISTRATION) להגשת בקשות לרישום דומיין בסיומת .ישראל:

  1. הרישום המוקדם ייפתח ב- 18.05.2022 בשעה  14:00
  2. הגשת הבקשות דרך גלקום היא בשיטת כל הקודם זוכה,  כלומר מי שמגיש את שם הדומיין קודם בגלקום,  בקשתו תוגש קודם.  ייתכנו כפילויות במהלך הרישום המוקדם,  אך רק בקשה אחת לאותו דומיין תוגש. גלקום שומרת את הזכות הבלעדית לקבוע מי הבקשה שהוגשה קודם,   עפי הרישומים במאגרי גלקום.
  3. לא תפסת – לא שילמת : בגלקום אין סיכונים. לכל מי שהגיש בקשה לרישום הדומיין ורישום הדומיין לא צלח,  יוחזר סכום התשלום עבור רישום הדומיין.

מאחר שסיומת .ישראל חדשה,  נקבעו כללים למתן עדיפות ראשונים לבעלי זכויות ברישום מוקדם:

  1. בעלי דומיינים קיימים בעברית תחת  co.il  או org.il  ,  לדוגמא  co.il.גלקום  –  בעלי דומיינים אלו הבטיחו את אפשרות רישום הדומיין שברשותם גם בסיומת .ישראל.  גלקום תאפשר לבעלי דומיינים אלו לנצל את זכותם בתהליך מיוחד שייפתח עבורם.  לכל מי שרשום שם בעברית בגלקום תשלח הודעה בהתאם.
  2. בעלי שם מסחרי רשום (TRADE MARK) –  לבעלי סימן מסחרי רשום ישנה זכות מקדמית לרשום את השם הרשום, כשם הדומיין תחת סיומת .ישראל.  הסימן המסחרי חייב להיות רשום בעברית בישראל.  על מנת לנצל זכות זו,  יש צורך בהגשת טפסים ומסמכי רישום הסימן המסחרי התומכים בזכות  הרישום המקדמי.  למען פשטות תהליך הבקשה , גלקום תאפשר לבעלי סימן מסחרי להגיש את הבקשה דרך גלקום.
  3. בעלי חברה רשומה בישראל –  לחברות רשומות בישראל,  ישנה עדיפות ברישום הדומיין על שם החברה.  שם הדומיין חייב להיות שם החברה המלאה כפי שרשום ברשם החברות ללא סיומת בע"מ ואפשרות להשמיט את שנת הרישום אם נכללה בשם החברה. גלקום תאפשר לחברות רשומות להגיש דרכה את הבקשות לרישום מוקדם.

הזכות לרישום שמות קיימים תחת co.il  או org.il  גוברת על הזכות לרשום את אותו שם גם אם
יש לו סימן מסחרי או מייצג שם חברה רשום.

 

כללי הרישום המלאים מופיעים באתר איגוד האינטרנט הישראלי –  כאן

שינוי גודל גופנים