תפריט סגור

העברת דומיין בין רשמים

רשת האינטרנט הפכה בשנים האחרונות לכלי שיווקי חוצה גבולות, באמצעותו יכולים בעלי עסקים לחשוף את שירותיהם למגוון רחב של גולשים. כל מי שמעוניין לבנות אתר אינטרנט, מומלץ כי יעשה זאת באמצעות חברת בניית אתרים מקצועית. בניית אתר מעוצב ומרשים היא אמנם חשובה מאוד, אך אינה מספיקה על מנת לשווק אתר אינטרנט. קיימת חשיבות גדולה לקצב טעינת הדפים, נוחות הגלישה, השרת עליו מאוחסן האתר, שם דומיין עבור האתר ועוד. כל השירותים הללו מסופקים על ידי חברות אחסון אתרים מומחיות בתחום. קיימות מגוון חברות אחסון אתרים, אשר מציעות מגוון חבילות אחסון ושירותים שונים עבור האתר שלך.

רשמים מוסמכים לרישום דומיין

קניית דומיין הינה חלק חשוב מתהליך בניית אתר ואחסונו. קיימים בישראל רשמים מוסמכים על ידי איגוד האינטרנט הישראלי, אשר בסמכותם לרשום שמות דומיין תחת סיומות שונות. לעתים, ישנם מצבים בו מבקש בעל האתר להעביר דומיין בעברית או באנגלית מרשם אחד לאחר. לדוגמה, כאשר רוצים לעבור בין חברת אחסון אתרים אחת לאחרת, יש צורך להעביר את הדומיין אל החברה החדשה לשם ניהולו.

מומלץ מאוד לבצע רישום דומיין אצל רשם המוסמך על ידי איגוד האינטרנט הישראלי, על מנת שתמיד יהיה לך גוף שתוכל לפנות אליו בכל מקרה בו קיבלת שירות בעייתי או לא הוגן. רשמים מוסמכים הם גופים אשר חתומים על הסכם מול איגוד האינטרנט הישראלי ונמצא כי הם עומדים ברמה טכנולוגית ושירותית מספקת. המחירים המוצעים על ידי רשמים מוסמכים מאושרים על ידי האיגוד. קיימים רשמים בלתי מוסמכים אשר יציעו לעתים מחיר זול יותר עבור שם מתחם, אך בכל מקרה של בעיה כלשהי מול הרשם, לא יהיה שום גוף שיגן עליך. לכן, הבחירה ברשם מוסמך היא הנבונה ביותר.

תהליך העברת דומיין

קניית דומיין כוללת רישום דומיין לפי הסיומת שלו במתחם מסוים. על מנת להעביר דומיין בין רשמים, יש צורך לקבל אישור עבור ביצוע ההעברה. על מנת לקבל אישור זה, יש לפנות אל הרשם הנוכחי ולבקש כי יפתח את הדומיין שלכם להעברה.

בישראל, גם עבור דומיין בעברית וגם עבור דומיין באנגלית, הסיומות הנפוצות ביותר הן co.il ו-org.il. בקשת העברת שם דומיין בין רשמים צריכה להגיע על ידי הרשם אל איגוד האינטרנט הישראלי ולקבל אישור לכך. האישור יינתן בדרך כלל רק לאחר אישור בעל הדומיין לבקשת ההעברה לרשם חדש.פיסקה רגילה

כאשר מדובר על העברת דומיין בינלאומי (דומיין המסתיים בסיומות com, info, net, org ועוד), תהליך העברת הדומיין בין רשמים הינו פשוט יותר וניתן לביצוע עצמאי על ידי בעל הדומיין או חברת אחסון אתרים אליה הוא משתייך. במערכת ניהול דומיין בינלאומי קיימת אפשרות להעברת דומיין לרשם אחר, ועל ידי מילוי ההוראות המפורטות במערכת, ניתן לבצע את ההעברה ללא צורך באישורים מיוחדים.

שינוי גודל גופנים