תפריט סגור

איך להתאים סיומת דומיין לאתר שלך?

סיומת הדומיין מופיעה לאחר שם הדומיין של האתר, לדוגמא domain.com, כאשר com היא הסיומת ו domain הוא השם.
קיימות סיומות דומיינים רבות, כאשר עבור אתרים ישראליים, מומלץ ביותר לבחור בסיומת co.il. סיומות כמו com או net מאפיינות יותר אתרים אשר פונים לקהל בינלאומי, אך הן העדיפות הבאה בתור אחרי הסיומת co.il, במידה ואינה פנויה. הסיומת com נחשבת לנפוצה מאוד בכל רחבי העולם וקיימות אף סיומות שמאפיינות מדינות מסוימות. גם הסיומת net המוכרת לכולנו ממגוון כתובות של אתרים נחשבת לפופולארית מאוד בעיקר עבור חברות מחשבים, תקשורת, אתרי מסחר בינלאומיים וכיוצא בזאת.

להלן דוגמאות לסיומות:

APP – סיומת זו היא קיצור של application, בעקבות הפופולריות שהולכת וגדלה בתחום האפליקציות, מטרת הסיומת היא לספק מתחם ייעודי למפתחי אפליקציות.
קום – סיומת חדשה מבית verisign,  שם דומיין כולו בעברית המאפשר קידום זול יותר ומיתוג יעיל יותר. וכמובן מה יותר נוח מלהשתמש בשפה שלנו ומתאים בדיוק לשם שלנו?
Asia – מתאימה לבעלי עסקים המעוניינים בנוכחות ייחודית המייצגת את איחוד השוק האסייתי החולש על 73 מדינות, הדוברות 30 שפות שונות, ולהיחשף להזדמנויות בינלאומיות חדשות.
EU – מתאימה לבעלי עסקים הזקוקים לנוכחות אשר מייצגת את איחוד השוק האירופאי, הכולל את המדינות המתועשות המתקדמות, בכדי לחזק את שירותיהם וליצור הזדמנויות עסקיות.
CN – על פי נתוני WTO (World Trade Organization), סין נמצאת במקום השני בעולם כפעילה ברשת האינטרנט, וצועדת בצעדי ענק להרחבת הגישה ברשת. עכשיו הוא הזמן למקם את המותג שלך במרחב ההזדמנויות בשוק הסיני !
CO – האלטרנטיבה הקצרה והפופולרית לסיומת com הידועה, וגם משמשת בעלי עסקים אשר מעוניינים ליצור אחר אפשרויות חדשות והתרחבות לזירת המסחר בקולומביה.
MOBI – הסיומת היחידה אשר מיועדת להעברת תכני האינטרנט ליישומי הטלפון נייד. באמצעותה ניתן יהיה לגלוש באינטרנט באמצעות מכשיר הנייד, ישירות לאתרך. באופן כזה שהמשתמשים יוכלו להחשף לכל תכני האינטרנט שהעלית, כמו גם לדפי התכנים המאובטחים.
TV – תכנים בידוריים הינם נפוצים יותר ויותר בימינו, לשם כך ישנה הסיומת Tv אשר מיועדת לבעלי עסקים אשר כתובת הדומיין שלהם היא לא רק הפניה לאתר האינטרנט, אלא גם קישור לתוכן וידאו עשיר המציג את השרות והמוצר, על ידי העלאת סרטוני תוכן שונים.
BIZ – בשונה מהסיומות האחרות, הסיומת BIZ נועדה לטובת פלטפורמה יציבה ובטוחה לאתרי אינטרנט המשתייכים למגזר העסקי. בעזרתה אפשר ליהנות מבידול מרשים, מקצועי ומנוכחות דינמית ברשת עבור אתר האינטרנט של העסק שלך.
ME – סיומת גימיקית וייחודית, המעניקה טון אישי לכל דומיין, כגון: try.me love.me buy.me
US – הסיומת הרשמית של ארה"ב, למרות השימוש בסיומת com, ביקושה נמצא בצמיחה.
TOP – הסיומת החדשה והמבטיחה באינטרנט עם קרוב למליון דומיינים חדשים, להתחיל מה- טופ!
org – דומיין המייצג ארגונים שאינם למטרות רווח כמו: עיריות, אגודות, מוסדות שאינם למטרות רווח וכו'.
ac.il – סיומת המתאימה למוסדות אקדמיים.
muni.il – סיומת המתאימה לעיריות ורשויות מקומיות.
net.il  – סיומת המתאימה לחברות תקשורת.


קיימות סיומות מדינה שונות, כמו : רוסיה Ru , הולנד Nl, בריטניה Uk, רומניה Ro ועוד….

פנו אלינו!