תפריט סגור

קניית דומיין

מה זה דומיין?

שם הדומיין הוא תעודת הזהות שלך באינטרנט; שם הדומיין מייצג את שם האתר שלך ואת מהותך ברשת האינטרנט; לבחירת הדומיין ולקניית דומיין יש משמעות בבניית הנוכחות שלך באינטרנט והשפעה על הקידום שלך במנועי החיפוש וברשתות החברתיות.

מה כדאי לי לדעת בטרם אבצע קניית דומיין לאתר החדש שלי?

המלצות עיקריות :

  • קשר בין שם הדומיין לבין תוכן האתר – שם הדומיין יכול להיות שם העסק, שם המוצר, שם המותג או שם השירות לפי הזיקה אל תוכן האתר. אם האתר מתמקד במוצר מסוים, כדאי ששם הדומיין ייצג את המוצר.
  • שם דומיין קליט המייצג את משמעות התוכן של האתר- קניית דומיין עם שם קליט מאפשר גישה ישירה לאתר דרך שמו וכן תומך משמעותית בקידומו ברשת. ישנה חשיבות פחותה לקניית דומיין בעל שם קצר לעומת החשיבות במשמעותו – עדיפה קניית דומיין בעל שם משמעותי מאשר קניית דומיין בעל שם קצר. ישנן אפשרויות נוספות למקרה בו שמות כבר נתפסו, כגון שימוש במקף בין שתי מילים: גלקום-שלי, שמות גנריים: הלבשה, והוספת הידיעה או גוף רבים לשם מסוים: הדומיין או דומיינים.
  • מיקום השרת וקהל היעד הם שני גורמים משפיעים בקניית דומיין בבחירת הסיומת לדומיין שלך- האם נבחר co.il ,com או אולי סיומת אחרת? העדיפות ברורה – לאתר שתוכנו בעברית ומאוחסן בארץ, הבחירה חד משמעית קניית דומיין בסיומת co.il, בעדיפות שניה קניית דומיין בסיומת com ורק אז סיומות אחרות. אתר המשלב תכנים בעברית ובאנגלית ומיועד לשוק הבינלאומי – העדיפות היא לקניית דומיין בסיומת com ואחריו co.il. סיומות אחרות נבחרות כתוספת לסיומות הנ"ל או כאשר סיומות co.il או com אינן פנויות.

תפריט נגישות