תפריט סגור

הכירו את איגוד האינטרנט הישראלי

כל אדם או חברה המחזיקים בבעלותו של אתר אינטרנט צריכים להכיר את הגוף היחיד בישראל אשר מסדיר ומנהל את כלל העבודה בתחום. למעשה, תפקידו של איגוד האינטרנט הישראלי, אשר נחשב לגוף בלתי תלוי המנוהל על ידי תשעה חברי הנהלה הפועלים בהתנדבות, פועל במספר מישורים. בין אם מדובר על אירוח שרתים, ניהול מחלף האינטרנט או רישום עצמאי של דומיין, איגוד האינטרנט הישראלי הוא הגוף אשר פועל למען שיפור התשתית וחווית הגלישה של האזרחים. אך לצד כל הפעולות הקשורות לתשתית ולרקע, את הדוגמא הטובה ביותר לעבודה מול איגוד האינטרנט הישראלי אפשר לראות דווקא בנושא של קניית דומיין תחת הסיומת הלאומית של ישראל – il.

הדומיין הישראלי ומחלף האינטרנט הגדול

לא פחות מחמישה רשמים מוסמכים של דומיינים ישראלים פועלים כיום תחת איגוד האינטרנט הישראלי, ובתקופה הקרובה יצטרפו חברות נוספות הנמצאות כעת בהסמכה. במילים אחרות, אם אתם בעלי אתר אינטרנט וברצונכם לרכוש דומיין, איגוד האינטרנט הישראלי הוא הכתובת שלכם לצורך מציאת רשמים מקצועיים. קניית דומיין איכותי הוא חלק בלתי נפרד מהצלחת האתר, משום שהוא משפיע לא רק על נוחות הגלישה של הלקוחות הפוטנציאליים אלא גם על מיקום האתר בתוצאות מנועי החיפוש השונים.

מלבד הנושא של רישום שמות מתחם, פועל האיגוד גם לניהול מחלף האינטרנט הישראלי אותו הקים. מדובר למעשה על נתב אשר תפקידו להפוך את תעבורת האינטרנט בתוך ישראל למהירה ויעילה, בעיקר בין הספקים השונים. מבחינת משתמש הקצה מדובר על חווית גלישה נוחה יותר, אשר מקרבת את אתרי האינטרנט בישראל למדינות המתקדמות ביותר בעולם.

היכן תאחסנו את קבצי האתר שלכם?

רובנו מתעניינים בנושא של בדיקת דומיין פנוי בעיקר במהלך בניית אתרים. אך יחד עם זאת, צריך לזכור כי היערכות נכונה לקראת אתר אינטרנט מצריכה גם פעולות נוספות. האתר אינו יכול לפעול ללא שרת אחסון ראוי, אשר מסוגל להכיל בצורה אמינה את כל הקבצים שלו. בישראל ישנן מספר חברות המבטיחות אחסון אתרים ברמה גבוהה, משום שהן נמצאות תחת פיקוח ובקרה. קריטריונים טכנולוגיים ומשפטיים הם אלו על פיהם נבחרים ספקי אחסון אתרים, אך ברוב המקרים החברה אשר בונה את האתר אינה מודעת אליהם.פיסקה רגילה

בנוסף, נסו לברר עם החברה המספקת שירותי אחסון את נושא המחיר, והשוו אותו עם הצעות נוספות. הגופים המפעילים את שירותי האחסון הנם גופים מסחריים, הנקראים ספקי אחסון אתרים, ולעיתים התחרות יכולה לעבוד לטובתכם. זכרו כי כל אתר אינטרנט באשר הוא חייב להיות מאוכסן על גבי שרת כלשהו, ולכן הדרך היחידה שלכם למנוע עלויות מיותרות היא לבחור בספק אחסון מוכר ומנוסה. נסו להתייעץ עם גורמים מקצועיים באיגוד האינטרנט הישראלי או בגופים אחרים, וקבלו את ההחלטה הטובה ביותר עבור האתר שלכם.

שינוי גודל גופנים