תפריט סגור

המדריך המקוצר לג'ומלה

אם שמעתם בעבר על ג'ומלה ואתם מעוניינים להשתמש בה, כדאי לכם לקרוא את המדריך הבא. ודאי אתם מכירים לא מעט שבחרו להשתמש בג'ומלה (Joomla) עבור אתר העסק או החברה שלהם. אם אתם מעוניינים לבנות אתר אינטרנט, בין אם עבור העסק שלכם, החברה שלכם או אפילו לצרכים פרטיים, ג'ומלה היא אחת האפשרויות המתאימות לכך. מהי מערכת הג'ומלה, כיצד מתקינים אותה ולשם מה אנו זקוקים לה? על כך, בכתבה הבאה.

מהי ג'ומלה – Joomla?

ג'ומלה הינה מערכת לניהול תוכן, הנחשבת בין המערכות הפופולאריות ביותר בעולם. הג'ומלה הינה אחד הכלים היעילים ביותר, בה עושים שימוש מפתחים מקצועיים וגם משתמשים פרטיים. הג'ומלה הינה תוכנה מיוחדת, המאפשרת ליצור דפי אינטרנט ולעדכנם בכל עת, וכל זאת באופן פשוט וקל. על מנת ליהנות מיתרונותיה של מערכת זו, חשוב, בשלב הראשון, לרכוש דומיין וכן לדאוג למקום המתאים לצורך אחסון האתר.

קניית דומיין, חשוב שתעשה תוך התייחסות לשם העסק או החברה, שכן מייצגת את אופיו של העסק על גבי הרשת. קניית דומיין חשוב שתתייחס גם לדומיין קליט, יצירתי ומתאים. בעת בחירת החברה, המספקת שירותי אחסון אתרים, יש לוודא כי מדובר בשרת מהיר ויציב, הנותן את המענה המתאים ביותר לאתר שלכם. לאחר קניית דומיין ובחירת השרת המתאים, לצורך אחסון אתרים, ניתן להתחיל להשתמש בג'ומלה.

שימוש בג'ומלה – כיצד עושים את זה נכון?

התקנת הג'ומלה, לאחר קניית דומיין והרשמה לחברת אחסון אתרים, איננה מסובכת כל כך, אולם, לאלה המתקשים, ישנן לא מעט חברות, המציעות את שירותיהן בכל הקשור לתחום בניית אתרי אינטרנט באמצעות מערכת ג'ומלה. חברות אלו מציעות מומחים בתחום, אשר עושים עבורכם את השלב הראשון, והקריטי ביותר והוא בניית האתר באמצעות מערכת זו, אולם לאחריה, תוכלו אתם בעצמכם לנהל ולעדכן את האתר שלכם באופן עצמאי, בזכות יכולותיה הרבים של המערכת, המאפשרת גישה ישירה לניהול עצמאי של כל תכני האתר, בעזרת שפה פשוטה (HTML) וללא הצורך בידע טכני. בניית האתר באמצעות מערכת ג'ומלה מתחילה בהורדת קובץ מיוחד ופתיחתו בשרת הנבחר. תהליך ההתקנה, האורך מספר דקות בלבד, הינו תהליך מובנה, המאפשר לעשות זאת שלב אחר שלב באופן פשוט ונכון.

מדוע Joomla כל כך כדאית ומומלצת?

לא סתם הפכה הג'ומלה לאחת המערכות הפופולאריות ביותר, בכל הקשור לבניית אתרים. יתרונותיה הרבים הפכו אותה לכלי שימושי ויעיל, בו בוחרים מפתחי אתרים ואף גם אלה המעוניינים לבנות אתר באופן עצמאי. הנה כמה מיתרונותיה הבולטים:רשימה

  1. מערכת ג'ומלה, בדומה לוורדפרס, הינה מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח ולכן מאפשרת גישה אליה ללא הצורך ברישיון מיוחד.
  2. מערכת זו מופצת בחינם ומאפשרת לכל אחד להקים אתר בעזרתה. יכולותיה המתקדמות של המערכת, מאפשרות בניית אתרי אינטרנט בסיסיים ביותר וניהולם, וכן גם בניית אתרים מורכבים יותר, כמו פורטלים הכוללים עמודי תוכן רבים ותכונות נוספות.
  3. הג'ומלה מאפשרת לכל אחד, המעוניין באתר, לעשות זאת בהתאם לצרכיו השונים, ובעזרת הפתרונות הרבים שמציעה. יש לה מאות תבניות עיצוב שונות, המופצות בחינם, מהן ניתן לבחור באופן פשוט וקל במיוחד. האפשרות ליהנות מאתר, בתוך זמן קצר במיוחד, הופכת את הג'ומלה למערכת מבוקשת על ידי רבים. מערכת זו מציעה גמישות עיצובית ויכולת להתאמה ויזואלית, על פי בחירה, ובהתאם לטעמו של בעל האתר. לצד תבניות עיצוב רבות מאד, המוצעות בחינם, ניתן למצוא כאלו המעוצבות בסגנונות מיוחדים יותר, אולם אלו בתשלום.
  4. העובדה כי מדובר במערכת, המתחדשת ומתפתחת בכל עת ומציעה מגוון של פתרונות מתקדמים אשר פותחו על ידי מיטב המתכנתים ואנשי העיצוב, הופכת אותה לאחד הכלים המומלצים במסגרת בניית אתרים
שינוי גודל גופנים