תפריט סגור

שיווק סלולרי: שיווק מתקדם לעסקים

בעל עסק הפועל כיום בשוק התחרותי העסקי מודע היטב לעובדה כי פרסום שוטף של העסק אינו עניין זניח או אפילו נושא הנתון לבחירה – עסק המעוניין להמשיך לצמוח ולהרוויח חייב לפרסם עצמו בדרכים שונות על מנת להתחרות בעסקים מקבילים, להרחיב את מאגר הלקוחות ולשמור על לקוחות קיימים.

אחת התחומים החשובים והעיקריים כיום בעולם הפרסום העסקי, תחום אשר הולך וגדל בקצב אקספוננציאלי מדי שנה, הוא תחום השיווק הסלולארי.

על פי הערכות שונות, מעל למחצית מהצרכנים בארץ ובעולם כבר מחפשים אחר מוצרים ושירותים שונים בעיקר באמצעות הסלולארי שלהם. המכשיר הסלולארי נמצא עלינו בכל זמן, ונוח הרבה יותר לחפש, לבדוק ולהשוות מחירים באמצעות הסלולאר מאשר באמצעים אחרים.

אז מה נצטרך לעשות על מנת להפיק את המרב מערוץ השיווק הסלולארי עבור העסק שלנו?

אתר מותאם לסלולרי או אפליקציה לעסק שלנו

אחד הדברים הראשונים והבסיסיים ביותר שעלינו לבצע בכל הנוגע לשיווק סלולארי לעסק שלנו הוא להקים אתר סלולרי – גירסה לאתר האינטרנט של העסק שלנו אשר מותאמת לגלישה באמצעות מכשיר סלולארי. מדובר באתרים אשר דומים לאתרי האינטרנט ה"רגילים" בתכנם ואף במרבית האלמנטים הגראפיים שלהם, אך מדובר באתר אשר נוח להתבונן ולגלוש בו באמצעות המסך הקטן (בהשוואה למסך מחשב), של המכשיר הסלולרי. אתר סלולרי מציע ניווט קל ופשוט באמצעות גלישה במסך מגע, כך שהמשתמש הסלולרי יוכל למצוא במהירות, בקלות ובנוחות את המידע שהוא מחפש באתר.

אפשרות נוספת היא יצירת אפליקצייה ייחודית לעסק שלנו. כך, יוכלו משתמשי סלולרי להוריד אפליקציה זו ולהתקינה על המכשיר שלהם. על פי רוב, לפחות בכל הנוגע לעסקים קטנים ו"סטנדרטיים", בניית אתר סלולארי תהיה האופציה המועדפת, שכן בניית אתר שכזה (או התאמת האתר הקיים) צפויה להיות פשוטה וזולה יותר מאשר בניית אפליקציה חדשה שעשויה להסתכם בהרבה מאוד כסף. גם מנקודת המבט של הצרכן – אנשים רבים מעדיפים שלא להעמיס עוד ועוד אפליקציות על הסלולארי שלהם, במידה והם יכולים פשוט לגלוש במהירות לאתר המותאם של העסק וכך לקבל את המידע בו הם מעוניינים או לבצע את הפעולה הספציפית בה הם מעוניינים (למשל – חיפוש או רכישת מוצר, ביצוע השוואת מחירים וכד').

אמצעי שיווק מתקדמים לאחר בניית אתר סלולרי

לאחר שבנינו או התאמנו את האתר של העסק שלנו לגלישה סלולארית, ניתן להתחיל לשווק ולפרסם בדרכים שונות על מנת להביא כמה שיותר לקוחות פוטנציאליים לאתר שלנו. למשל – הפצת קוד QR המפנה לאתר שלנו (אותו בר קוד מרובע שהתרגלנו כבר לראות בכל מקום כיום), הצבת באנרים פרסומיים המפנים לאתר שלנו ועוד. ישנן עוד דרכים רבות לפרסם ולהביא גולשים סלולאריים רבים לאתר שלנו, אך חשוב כי האתר יותאם לכך ויוכל לקלוט את כל אותם גולשים ולהציע להם חוויית גלישה נוחה ויעילה. למשל, יש לוודא כי האתר מכיל דפי נחיתה מעוצבים אשר יקלטו את הגולשים ויציעו להם מיידית את האינפורמציה המסוימת אותה הם מחפשים. בעולם האינטרנט הסלולארי של היום, גולש אשר אינו מוצא את האינפורמציה בה הוא חפץ באופן מיידי, פשוט יעבור לאתר של החברה הבאה…

לסיכום, שיווק מתקדם לעסקים בעולם הסלולאר הינו נחוץ ובסיסי מנקודת מבטם של מרבית העסקים כיום. יש לבנות מערך שיווק סלולארי חכם ויעיל על מנת להפיק את המירב מעולם ההזדמנויות השיווקיות שפתח בפנינו עידן הסלולארים החכמים.