תפריט סגור

אחת, שתיים ושלוש: כך תבנו אתרים ברשת

על אף שבימינו מדובר במשהו שכל אחד יכול ללמוד, בניית אתרי אינטרנט היא עסק מאתגר. אלה שאינם מכירים את המונחים ואינם יודעים מהם השלבים השונים מולם הם ניצבים, עשויים למצוא עצמם במבוכה ובלבול. בדיוק לשם כך, נכתב המדריך הזה; אם בניית אתרי אינטרנט היא דבר שנמצא על הפרק מבחינתכם, הישארו איתנו, בזמן שנלמד אתכם את כל מה שצריך לדעת, שלב אחר שלב.

שלב 1: כאן גרים בכיף

בניית אתרי אינטרנט נשענת קודם כל על העובדה שקבוצת אנשים אחת בונה אתרים על מנת לענות על צרכיהן של קבוצות אנשים אחרות. אנשים מהווים את המפתח לפרויקטים מצליחים ברשת והתהליך כולו מוכרח להישען על הבנה זו, החל משלב קניית דומיין ועד שיווק בפייסבוק – השלב האחרון בתהליך.

קניית דומיין היא משימה חשובה מאין כמותה בתהליך; בתהליך קניית דומיין אתם אלה המחליטים, למעשה, כיצד לקוחות מאתרים שונים יגיעו אל האתר שאותו אתם מקימים; באמצעות הדומיין הנכון, תמשכו את הלקוחות המתאימים והנכונים ביותר. לאחר ביצוע בדיקת דומיין פנוי – בהנחה שאכן בחרתם דומיין פנוי לאתר העתידי שלכם – הדרך חצי סלולה בדרך לאתר שלכם. שימו לב: כיום ניתן גם לרשום דומיין ישראלי ובכך להגדיל את כמות הישראלים ודוברי העברית הנכנסים לאתר.

שלב 2: משרד ההגנה

קניית דומיין טוב היא אמנם חלק חשוב מתהליך הקמת האתר שלכם, אבל לצדה ישנם מספר דברים חשובים לא פחות; אחסון אתרים על גבי שרת מתאים הוא צעד קריטי בדרך ליציאת האתר לאוויר העולם. שרת מאובטח יגן על האתר שלכם מפני פריצות מיותרות ויחסוך לכם הרבה כאבי ראש וכיום ניתן למצוא חבילות אחסון רבות ומגוונות – כך שאין כל סיבה לבחור אחרת.

שלב 3: יש מישהו בבית?

אחרי שבחרתם דומיין, בחרתם את השרת שיאחסן את אתרכם, בחרתם עיצוב ובחרתם תוכן שיופיע באתר המדובר, הגיע הזמן לחשוב כיצד מושכים כמה שיותר גולשים לאתר שלכם. אחת הדרכים היא באמצעות דפי נחיתה; דף נחיתה הוא דף חיצוני לאתרכם, המכיל תוכן שקשור לאתר שלכם ויכול לפתות גולשים להגיע אליו באמצעות הקלקה על לינק מיוחד. דף נחיתה טוב יעוצב בצורה מפתה ויכיל תוכן מעניין וכך ימשוך גולשים רבים לאתר האינטרנט שלכם. דפי נחיתה הם לא עניין של הכרח, אך ברור שאם כבר טרחתם והקמת אתר, הם ישפרו את כמות הגולשים שמבקרים בו מדי יום (טראפיק, בשפה המקצועית).

דרך נוספת לשפר את הטראפיק משמעותית היא באמצעות שיווק בפייסבוק או באמצעות פרסום בפייסבוק – שכן בפייסבוק נמצאים גולשים פוטנציאליים רבים, כאלה שיהיו מעוניינים בהחלט להיכנס לאתר כמו שלכם, אבל לא שמעו על השירות מסיבות שונות ומשונות.פיסקה רגילה

בסיכומו של דבר, תהליך בניית אתרי אינטרנט איננו תהליך קצר, אבל הוא בהחלט אפשרי; כל שעליכם לעשות זה לקבל את ההחלטות הנכונות בדרך – וגם האתר שלכם יוכל לפרוח ולשגשג. בהצלחה!פתיחת/סגירת תפריט: Content Builder

שינוי גודל גופנים