תפריט סגור

איך בונים אתר לאחר רכישת דומיין

חיפשתם דומיין פנוי, מצאתם דומיין, ואז ביצעתם קניית דומיין, מצאתם שרת מתאים, ואפשר להגיד שבאופן בסיסי מאד – יש לכם אתר. יתכן שאף שילמתם לחברה שתבנה עבורכם את השלד של האתר, וכעת נשאלת השאלה מה עושים אחרי השלב של קניית דומיין? איך מעלים תכנים לאתר? איך אפשר לקדם את האתר? איך בודקים את המצב של השרת? הרבה שאלות עולות וצצות, ואנו נענה על כולן, ונבין איך כל אחד יכול לנהל את האתר שלו – גם אם אין לו ראש טכנולוגי במיוחד.

להיעזר במערכות תוכן

היום בעלי אתרים רבים, לא צריכים ללמוד כלל שפת תכנות, על מנת שהם יוכלו לנהל את האתר שלהם בהצלחה. אחרי שרכשתם דומיין, תוכלו לפנות לחברה שגם תתקין עבורכם בשרת תוכנה לניהול תוכן באינטרנט. יש היום מספר תוכנות מובילות בתחום כמו וורדפרס או ג'ומלה – ומומלץ בהחלט לעבוד איתן. היתרון בתוכנות הללו זה שניתן לעשות איתן כמעט כל מה שרק תרצו באתר שלכם – להוסיף תכנים, להוסיף פורומים, להעלות תמונות, להקים רשת חברתית פנימית באתר, ואפילו להקים חנות וירטואלית.

היתרון המרכזי במערכות תוכן הוא לא רק במגוון האפשרויות שהן נותנות לכם, אלא בעובדה שאתם לא צריכים ללמוד שפת תכנות כדי לתפעל אותן. הדבר היחיד שצריך לדעת כדי לתפעל אותן, או לפחות מומלץ לדעת – הוא שפת הHTML. HTML היא שפה שדי קל ללמוד, ובאמצעות כמה פקדים בסיסיים אפשר בהחלט לבנות את האתר שלכם.

במקביל לבניית האתר שלכם, אתם צריכים להתחיל לחשוב איך תקדמו ואיך תשווקו אותו. כמובן שמומלץ להשתמש בפייסבוק כדי לקדם את האתר. היום שיווק בפייסבוק נחשב ממש לצורה הבסיסית ביותר של שיווק – כי אין גולש שאין לו חשבון פייסבוק. כמו בתחומים אחרים, גם בתחום של שיווק בפייסבוק מומלץ לפנות לחברה מקצועית שתוכל לנהל עבורכם את הנושא, לקדם את האתר, לדאוג לפרסום של מודעות מתאימות, והכל במסגרת התקציב שלכם.

תמיד עם האצבע על הדופק

כשזה נוגע לניהול האתר שלכם, מומלץ אף פעם לא לשקוט על השמרים. תמיד כדאי לזכור שהאינטרנט הוא סביבה מאד דינמית, שמשתנה ללא הרף, ובניגוד לעולם האמיתי – בכל דקה משהו יכול להשתנות. אמנם אתם לא צריכים בכל דקה לעדכן משהו חדש באתר שלכם, אך המסר הוא ברור – לא מפסיקים לרגע לנהל את האתר. לכן, אם אין לכם מספיק זמן להקדיש לניהול האתר שלכם, אולי כדאי למסור את השרביט למישהו מנוסה יותר, מומחה בבניית אתרי אינטרנט. יש היום חברות שגם ירשמו עבורכם את הדומיין המתאים, גם יאחסנו את האתר על שרת, וגם יבנו עבורכם את האתר.

שינוי גודל גופנים