תפריט סגור

איך לבחור חברת אחסון אתרים

שוק השרתים וחברות האחסון הולך וגדל, ומדי שנה מצטרפות עוד ועוד חברות המציעות אחסון אתרים במגוון הצעות, עם מפרטים טכניים שונים ותמחור במנעד שיכול לבלבל כל בעל אתר.

רשומה זו נועדה בכדי לעזור לכם לבחור את חברת האחסון המתאימה ביותר לצרכים שלכם, וזאת דרך הכרות עם הצרכים שלכם וכיצד אלו מתורגמים לכדי הצעות האחסון הנפוצות בשוק.

חלק מהפרמטרים בבחירת חברת האחסון המתאימה ביותר דורשים ידע עמוק יותר בעולם המקוון, ואם חלק מההגדרות והמילים שתפגשו כאן אינם ברורות לחלוטין, אחד הפרמטרים העיקריים בבחירת החברה הוא שירות לקוחות איכותי שיתמוך ויענה על השאלות שלכם.

פרמטרים בבחירת חברה לאחסון אתרים

  1. זמינות – שירות לקוחות בעידן המקוון הוא דבר הדורש זמינות של 24/7. וודאו כי החברה מספקת שירות תמיכה לאורך כל שעות היממה, שבעה ימים בשבוע, שלוש-מאות שישים וחמישה ימים בשנה.
  2. שירותי גיבוי – אובדן נתונים הוא דבר לא נעים, ובמקרים רבים עלול להיות אף הרה אסון, בעיקר כאשר מדובר במידע עסקי החיוני לתפקוד השוטף של העסק שלכם. אחסון אתר מקצועי תמיד ילווה בגיבוי מלא – גם לתכנים, וגם למבנה האתר.
  3. שחזור מהיר – אחסון אתרים מקצועי, ובעיקר לאתרים עסקיים מאפשר לא רק גיבוי פאסיבי, אלא את שחזורו של האתר המתפקד במלואו למצב הגיבוי האחרון שנעשה, בכדי למנוע הפסדים כספיים.
  4. שרתים מוגנים – וודאו כי השירות מציע הגנה של FIREWALL על השרת בו הדומיין שלכם, וכמובן האתר שלכם על כל תוכנו נמצאים.

תפקוד האתר באחסון ורשימת הצרכים

  1. מיקום השרת – ככל שחוות השרתים שמארחת את האתר שלכם קרובה יותר (גיאוגרפית) למקום בו שוכן קהל היעד שלכם, כך מהירות התגובה תהיה גבוהה יותר. לאתרים לישראלים העדיפו שרת ישראלי. לאתרים בחו"ל, העדיפו שרת היושב במדינת היעד (בתנאי ושאר הפרמטרים מתאימים, כמובן).
  2. נפח אחסון – אחסון אתר דורש מרחב זיכרון. וודאו כי הנפח המוצע בחבילה המתאימה לכם עונה על הצורך שלכם בכל דומיין שתפתחו, גם במידה ואתם מקימים מספר אתרים.
  3. סוג שרת – שרתי Linux ושרתי Windows מאפשרים פעולות שונות, ובעצם ממשק עבודה שונה. וודאו כי הממשק המוצע לכם מתאים לצרכים שלכם.
  4. חבילה משתלמת – טווח המחירים משתנה, ולעיתים כדאי לשלם קצת יותר ולוודא שאתם מקבלים את החבילה האופטימאלית בחברה הנכונה. חבילת אחסון החוסכת לכם בקניית דומיין יכולה להיות פיתוי או מתנה אמיתית, תלוי בשאר הפרמטרים.
  5. הצרכים שלכם – כדי לוודא כי אתם יודעים לענות על רשימה זו בצורה נאותה, וודאו כי אתם מודעים לצרכים שלכם בצורה השלמה ביותר.

כמה אתרים אתם רוצים לפתוח על השרת? מעוניינים ברכישת דומיין מוזלת או אפילו חינם? האם אתם רוצים לפתוח אתר וורדפרס (כמו רבים אחרים)? האם, וכמה תיבות דוא"ל אתם צריכים לאתר? איפה קהל היעד של האתר שלכם?פיסקה רגילה

שאלות אלו מהוות בסיס ראשוני לבחירת השרת הנכון ביותר לאתר שלכם, ובכדי לבצע בחירה נכונה יש לענות על שאלות אלו לפני תחילת החיפוש.

שינוי גודל גופנים