תפריט סגור

איך בוחרים את השרת המתאים

איך בוחרים את השרת המתאים לאחסון האתר שלכם?

יש היום לא מעט טיפים ברשת על שרתים, ועל הדרכים לבחור את השרת המושלם. אבל חשוב לדעת כי אחסון אתרים הוא מעט יותר מורכב ממה שאתם חושבים. לפני הכול, חשוב להבין שההליך של האחסון שונה מההליך של קניית דומיין, ולמעשה לא קשור אליו בכלל. אפשר לבצע קניית דומיין עוד לפני שבכלל בחרתם חברת אחסון אתרים – וגם ההפך כמובן. גם החלפה של הדומיין או של השרת לא קשורה כלל אחד בשני. השרת הוא למעשה המקום שעליו יושב האתר שלכם, כולל דף נחיתה מוצלח ואטרקטיבי , ולכן כמובן חשוב לבחור אותו. יש כל כך הרבה קריטריונים, אז איזה שרת מתאים לאתר ספציפי?

הדרך לבחירה נכונה לאחסון אתרים

אחסון אתרים כפי שאתם יודעים, יכול להתבצע בחינם או בתשלום. היום רוב האתרים שמחשיבים את עצמם לרציניים – רוכשים מקום על השרת בתשלום. השרת בתשלום מבטיח להם מידה כזו או אחרת של תמיכה, של גלישה מהירה, ובמילים אחרות – אתר יציב. אבל כמובן שלא כל השרתים אחידים ברמתם.

לא מעט ישראלים מתלבטים, האם כדאי להם לבחור בשרת של windows או בשרת של Linux. הבלבול נובע מכך שרובנו משתמשים במחשבים האישיים שלנו במערכות של windows, אך בעולם השרתים היחס הוא שונה – ואפשר להגיד שהוא עומד היום על 50/50. הדבר לא פעם תלוי בשפה שבה האתר שלכם נכתב – אמנם על הנייר שני השרתים תומכים בשתי השפות, אך בפועל שרתי לינוקס עובדים בצורה טובה יותר עם מאגרי SQL ובניית בPHP, בעוד ששרתי windows מתפקדים טוב יותר עם מאגרים שמתפקדים ע"ב אקסס ועם כתיבה בפרונט פייג'. גם אם אדם אחר כותב עבורכם ובונה את האתר – בררו איך הוא עושה זאת.

היום, יש גם שרתים ששונים אחד מהשני מבחינת יכולת העלאת החומר אליהם. כאן כבר ממש אפשר לבצע חלוקה לפי סוג האתר. יש אתרים שהם אתרי תדמית בלבד, שכמעט לא מעלים אליהם קבצים חדשים, והם משתנים רק ברמה הטקסטואלית. אתרים כאלה יכולים להסתפק בשרת פשוט יותר, עם יכולות בסיסיות. אם לעומת זאת, יש לכם אתר שמתפקד בתור חנות וירטואלית, ברור שמדובר באתר שהוא הרבה יותר דינמי. גם פורטלים הם דוגמה מעולה לאתרים דינמיים שמשתנים ללא הרף – ואתרים אלו צריכים שרת עם יכולות טכניות מורכבות יותר, אפשרות להעלאת קבצים מרובים, שליחה וקבלה של דוא"ל וכיו"ב.

בחירת התמיכה הנכונה לאחסון

פעמים רבות מה שמכריע את הבחירה שלכם הוא התמיכה הטכנית. גם כאן, הכל תלוי במידת החשיבות שאתם מייחסים לאתר שלכם. אם האתר הוא ממש הבסיס של העסק שלכם (שוב – כמו חנויות וירטואליות, או אתרים עם דף נחיתה שמוביל ליצירת קשר), כדאי לבחור חבילות אחסון אתרים שכוללות גם תמיכה טכנית מסביב לשעון, או לפחות במשך רוב שעות היממה. אם לעומת זאת, האתר שלכם הוא נלווה ומשני מבחינתכם, אפשר בהחלט לבחור בחברה שמעניקה שירות רק בשעות היום (אין היום בכל מקרה חברה שכלל לא מעניקה שירות של תמיכה טכנית).

שינוי גודל גופנים