תפריט סגור

בחירת סיומת לדומיין

בניית אתרי אינטרנט צריכה להיות מתוכננת היטב, בכל שלב ושלב. בין אם מדובר באתר תדמיתי, בין אם מדובר בחנות וירטואלית, תכנון מוקפד וקידום האתר בצורה יעילה, יבטיחו חשיפתו למספר רב של גולשים ולדירוגו במקום גבוה בגוגל. אחד השלבים המשמעותיים בתהליך בניית אתר אינטרנט הוא בחירת שם דומיין. לשם דומיין השפעה ישירה על הצלחת האתר שלכם. רישום דומיין יכול להתבצע במספר דרכים. חשוב במהלך קניית דומיין ורישומו להתייחס הן לשם הדומיין עצמו, אורכו, הוספת דומיין בעברית ועוד.

אחד הדברים החשובים אליהם יש להתייחס בעת קניית דומיין הוא הסיומת שלו. סיומת דומיין לאתר משמעותיות ביותר ויש להתאימה לקהל היעד אליו פונה האתר ולאזור בו הוא פועל.

איך להתאים סיומת דומיין לאתר שלך?

סיומת הדומיין מופיעה לאחר שם הדומיין של האתר. קיימות סיומות דומיינים רבות, כאשר עבור אתרים ישראליים, מומלץ ביותר לבחור בסיומת co.il. סיומות כמו com או net מאפיינות יותר אתרים אשר פונים לקהל בינלאומי, אך הן העדיפות הבאה בתור אחרי הסיומת co.il, במידה ואינה פנויה. הסיומת com נחשבת לנפוצה מאוד בכל רחבי העולם וקיימות אף סיומות שמאפיינות מדינות מסוימות. גם הסיומת net המוכרת לכולנו ממגוון כתובות של אתרים נחשבת לפופולארית מאוד בעיקר עבור חברות מחשבים, תקשורת, אתרי מסחר בינלאומיים וכיוצא בזאת.

בישראל כאמור, הסיומת העדיפה ביותר הינה co.il, כאשר גם לסוג האתר וייעודו השפעה על הסיומת שלו. כך, לדוגמה, ארגון ישראלי המעוניין לבנות אתר אינטרנט, יבחר פעמים רבות בסיומת דומיין org.il, המאפיינת אתרי אינטרנט של ארגונים בישראל.

דוגמאות נוספות לסיומות דומיין

קיימות סיומות דומיין רבות הקשורות למהות האתר – כך לדוגמה, אתר של אוניברסיטה או מוסד אקדמי אחר, יסתיים פעמים רבות בסיומת ac. באתר של מוסד חינוכי בישראל, יעדיפו סיומת edu, המעידה על מהות האתר. קיימת גם הסיומת biz, שמאפיינת אתרי תדמית או מסחר של עסקים קטנים או בינוניים ברחבי הארץ. דוגמה נוספת: אתרי בלוגים ואתרים שייעודם מתן מידע לציבור, יהיו לרוב בעלי סיומת דומיין info. האפשרויות עבור סיומת דומיין הן רבות ויש להתאימן למהות האתר, השירות אותו הוא מציע, קהל היעד אליו הוא פונה וכדומה.פיסקה רגילה

בנוסף, כאשר מדובר באתר ישראלי, מומלץ לשקול קניית דומיין בעברית, אשר תאפשר לגולשים למצוא בקלות את האתר. דומיין בעברית יעיל מאוד בקידום באתר שלכם. בכלל, סיומת דומיין ושם הדומיין משפיעים באופן ישיר על קידום האתר בגוגל.
אם קהל היעד שלכם הוא כאן בישראל, למרות שדומיין ישראלי נחשב ליקר יותר, הוא יהיה האפקטיבי ביותר מבחינתכם. לעומת זאת, אם האתר שלכם פונה לקהל בינלאומי, סיומות בינלאומית כפי שצוינו כאן, בהחלט יקדמו אותו.

חברת אחסון אתרים ובניית אתר מקצועית, תדע לייעץ לכם לגבי רכישת דומיין ובחירת סיומת דומיין, אשר יציבו את האתר שלכם בדירוג גבוה מאוד במנועי החיפוש.

שינוי גודל גופנים