תפריט סגור

הקריטריונים לבחירת אחסון אתרים

לא מעט בעלי אתרים רוצים לדעת איך לבחור חברת אחסון אתרים טובה עבור האתר שלהם. הבחירה של שרת מתאים היא קריטית מאד, כי בחירת hosting משפיעה על כלל האתר שלכם – כולל דף הבית, דף נחיתה, יצירת הקשר עם האתר וכיו"ב. נכון שיש גם משקל לדברים אחרים כמו בחירת דומיין מתאים, אך למרות שבחירת דומיין היא חשובה, השרת ללא ספק קודם לכך. אז מהם הקריטריונים הטובים ביותר לבחירה של השרת שמתאים לכם?

כך תסננו את האפשרויות

  • העברת נתונים – או תעבורה אם תרצו לקרוא לזה כך. חשוב מאד להבדיל בין גודל השרת לבין יכולת התעבורה שלו – אלו הם שני נתונים שונים. העובדה שיש לכם לדוגמה 100MB מקום על השרת, לא אומרת שאתם יכולים להעביר 100MB בדקה מהאתר למחשב שלכם ולהפך. סביר להניח שיכולת התעבורה תהיה נמוכה יותר – וזה בסדר גמור, כי לא באמת צריך משהו גבוה כל כך. אבל חשוב שתראו מהם יכולות התעבורה של השרת, ותבדקו האם זה מתאים לאתר שלכם. יש אתרים שזקוקים ליכולת תעבורה גבוה יחסית (לדוגמא פורטל שהגולשים שולחים אליו תמונות), ויש כאלה שיכולים להסתפק בתעבורה נמוכה יותר.
  • חריגות – רכשתם חבילות אחסון לאתר שלכם, ויום אחד מבלי לשים לב בטעות חרגתם מהחבילה הכוללת. עכשיו השאלה היא מה החברה תעשה ומה השרת יעשה – האם הם מתכוונים להוריד לכם את האתר באופן אוטומטי? האם הם בכלל מעדכנים אתכם שאתם קרובים לחריגה? שרת של חברה איכותית, הוא שרת שצריך להתריע לכם כשאתם מתקרבים למכסה המלאה – כך תוכלו להפסיק בהעלאת הנתונים, או לחלופין לעבור לחבילת אחסון אחרת.
  • ביטול ושינוי – אם כבר נגענו בנושא של מעבר לחבילה אחרת, חשוב מאד שתראו האם החברה שמפעילה את השרת, מאפשרת לכם לעבור לשרת אחר בזמן שאתם נמצאים בחוזה מולה. הדבר מתייחס הן למעבר פנימי בתוך החברה עצמה, או ביטול כולל של העסקה ומעבר לחברה אחרת. ראו האם יש דמי ביטול, לכמה זמן אתם צריכים להתחייב וכיו"ב.
  • המחיר – אפשר להגיד שזו השורה התחתונה של התהליך – מה המחיר של השרת, לעומת השירות שהוא מספק לכם. באופן טבעי, שרת בעל יכולת תעבורה גבוהה, חבילת אחסון רחבה, ותמיכה טכנית 24 שעות ביממה סביב השרת – הוא שרת שעולה לא מעט כסף לתחזק אותו, אך גם כאן יש הפרשים שונים בין השרתים ובין החברות. עשו סקר שוק מקיף, ותוכלו לבחור את השרת המתאים.

בסוף תמיד בוחרים נכון

חשוב שתזכרו שתמיד אתם יכולים לעבור לשרת אחר. הבחירה של שרתים היא לא בדיוק חתונה קתולית. אם כבר יש לכם אתר אינטרנט פעיל ונושם, ואתם מרגישים שאם לא מרוצים מהשרת שלכם, בחנו את הקריטריונים של השרתים המתחרים, ראו את הצעות המחיר, ותוכלו למצוא שרת חדש ומוצלח לאתר.

שינוי גודל גופנים