תפריט סגור

פרמטרים המשפיעים על אחסון אתרים

החלטתם שאתם מקימים אתר, ואתם כמובן מבררים מה המחירים של שרתים ושל שירותי hosting. חשוב לציין כי יש הבדלים רבים בין חבילות שונות של אחסון אתרים. בניגוד לתהליך של קניית דומיין – שם המחירים הם אחידים יחסית ולא משתנים בין החברות (מה גם שהנושא נמצא תחת פיקוח איגוד האינטרנט הישראלי), הרי שבמקרה של אחסון לאתר יש פרמטרים שונים שישפיעו על המחיר שלו. חשוב להכיר את נושא האחסון, כדי להתאים בדיוק את חבילת אחסון האתר המתאימה לאתר שלכם. לכל אתר צרכים שונים של אחסון, והתאמה נכונה יכולה לחסוך לכם לא מעט בהוצאות האחסון החודשיות.

אחסון אתרים – זה לא רק הגודל

כמובן שהפרמטר המרכזי שמשפיע על המחיר של אחסון אתרים הוא גודל השטח שאתם רוכשים בשרת – אם תרכשו יותר מקום – תשלמו סכום גבוה יותר מידי חודש, וכך גם תקבלו מקום עבור תכנים נוספים כמו דף נחיתה, קבצי שמע ווידאו וכיו"ב.

אולם יש פרמטרים נוספים, כמו לדוגמה סוג השרת שבו החברה עושה שימוש. היום יש שרתי Windows ויש שרתי Linux. באופן עקרוני – הסוג הראשון יקר יותר מהשני בשל נושא הרישיונות של מייקרוסופט.

כמו כן, המחיר מושפע לא פעם מקצב תעבורת הנתונים בתוך השרת. בעל אתר שרוצה העלאת קבצים מהירה והורדת קבצים מהירה – יצטרך לשלם יותר, וחשוב לציין כי לא מדובר בגורם שקשור לגודל של האתר. יכול להיות אתר קטן עם תעבורה מהירה ואתר גדול עם תעבורה איטית – הכל פונקציה של עלויות האחסון והחבילה שתבחרו לרכוש.

אז איך יודעים לבחור חבילת אחסון?

כמו שאתם וודאי שמים לב, יש פרמטרים רבים שמשפיעים על בחירת האחסון, ולכם יש עוד החלטות רבות לקבל – איך לעצב דף נחיתה, איך לבנות קמפיין שיווקי לאתר וכיו"ב. חשוב עם זאת, לקחת פסק זמן, ולהתייחס בכובד ראש אל כל הפרמטרים. חשוב להבין איזה שירות אתם מצפים לקבל מחברת האחסון, עד כמה האתר הוא מרכזי בעסק, וכמה מידע עתיד להיות עליו בשנה הקרובה. אם אתם יודעים בוודאות כי בחודשים הקרובים לא תזדקקו להגדלת היקף האתר, אין סיבה לשלם עבור שטח אחסון גדול מדי שכלל אינו מנוצל על ידיכם.פיסקה רגילה

מעבר לכך, יש לקחת בחשבון את כל שאר הפרמטרים שהוזכרו, ולהתייחס לכל אחד מהם על פי מידת השפעתו על הצלחת האתר. במילים אחרות, אין לגשת ולקנות חבילת אחסון ללא קשר לאתר שלכם – התהליך חייב להיות מותאם לאתר שאתם בונים, וכך תוכלו בהתאם לחסוך בעלויות האחסון, מבלי לגרוע ברמתו ובשירות שתקבלו מחברת האחסון הנבחרת.

שינוי גודל גופנים