תפריט סגור

קניית דומיין – מדריך למתחילים

בעלי עסקים, קטנים או גדולים, כבר מזמן הבינו את כוחה של רשת האינטרנט בפרסום. רשת האינטרנט חדרה אל כל תחומי חיינו ובעיקר אל התחום העסקי. אתר נכון, שנמצא במקום הנכון, בזמן הנכון, יאפשר חשיפה בהיקף אדיר, למספר בלתי מוגבל של לקוחות פוטנציאליים. אך כדי להיות במקום הנכון בזמן הנכון, במיוחד ברשת האינטרנט, חשוב לדעת איך לעשות זאת. אחד השלבים החשובים ביותר בתחום בניית אתרי אינטרנט הוא קניית דומיין.

אך לפני שנסביר איך לקנות דומיין, נעסוק בשאלה מהו דומיין? דומיין הוא למעשה הייצוג של האתר שלך באינטרנט. חשוב מאוד להשקיע מחשבה בבחירת דומיין עבור האתר שלך ועל מנת שתעשה זאת על הצד הטוב ביותר, הנה מספר כללים, שיסייעו לרכוש דומיין שמתאים בדיוק לצרכים שלך.

רכישת דומיין – מתחילים

בשלב הראשון, יש לבחור שם דומיין עבור האתר שלכם. חשוב מאוד כי יהיה קשר בין שם דומיין לבין שם בית העסק, המוצר, השירות או התוכן המוצג באתר. חשוב כי שם דומיין יהיה קליט ובעל משמעות. חשוב כי שם דומיין לא יהיה ארוך מדי ומומלץ כי לא יעלה על עשרה תווים. דומיין קליט יסייע למצוא אותך ברשת ביתר קלות וישפיע באופן ישיר על שיעור החשיפה שלך.

השלב הבא הוא בדיקת דומיין פנוי – האם שם הדומיין בו אתה מעוניין זמין? על מנת להקל על הגולשים למצוא אותך, מומלץ לרכוש גם דומיין בעברית, בנוסף לדומיין הקיים. גם בבחירת דומיין בעברית יש לתת דגש לשם קליט ויצירתי, הקשור לאתר.

השלב הבא בתהליך קניית דומיין הוא בחירת סיומת לדומיין הנבחר. הסיומות המומלצות ביותר, במידה והן פנויות, הן co.il ו-com. רק במידה והן אינן פנויות, מומלץ לפנות לבדוק סיומות אחרות. סיומת האתר שלך צריכה להתאים לקהל היעד שלך. סיומות אלה אידיאליות עבור אתרים ישראליים ובינלאומיים כאחד.

קניית דומיין מתבצעת לרוב באמצעות חברת בניית אתרי אינטרנט. חשוב מאוד לוודא כי שם דומיין אכן רשום על שמכם ואתם תהיו המחליטים לגבי תקופת השימוש בו. בדרך זו תוכלו לנהל את הדומיין שלכם באופן עצמאי. חברות אחסון אתרים ובניית אתרים מציעות רכישת דומיינים לתקופות שונות, קצרות או ארוכות. כאמור, מומלץ לרכוש דומיין לתקופה ארוכה ואף לזמן בלתי מוגבל.

עבור אתר ישראלי, מומלץ לבחור דומיין ישראלי על דומיין עולמי. דומיין ישראלי מבטיח קידום אתרים בגוגל ישראל אפקטיבי יותר. דומיין ישראלי נחשב אמנם ליקר מעט יותר מדומיין עולמי, אך מדובר בעלות זניחה לעומת התועלת השיווקית של שם דומיין ישראלי.פיסקה רגילה

מומלץ לבצע רישום דומיין אצל חברה שהיא מורשית. כך תוכלו להיות שקטים כי הדומיין שלכם מגובה באופן אוטומטי בכל מקרה של תקלה, או נפילת השרת עליו מאוחסן האתר שלכם.

שינוי גודל גופנים