תפריט סגור

קניית דומיין – מינימום השקעה ומקסימום רווח

ישנן לא מעט שיטות לקדם אתרים. חברות, המתמחות בכך, מציעות שלל של כלי קידום יצירתיים ומשוכללים שיכולים "לעשות את העבודה" מצוין, ולהפוך את אתר האינטרנט למוביל ברשימת החיפוש. אחת השיטות היא בחירתו של דומיין אטרקטיבי, כזה שמעורר עניין, מייצר סקרנות וגם מצליח לייצג באופן מלא את העסק, השירות או איש המקצוע שלשמו הוקם האתר. קניית דומיין מתאים יכולה לעשות את כל ההבדל בין אתר אינטרנט שמושך אליו גולשים רבים ובכך מביא להצלחתו של העסק ולרווחים גבוהים, לעומת אתר שתנועת הגולשים שבו פחותה.

הכל מתחיל בבחירת שם דומיין מתאים

בחירת דומיין, כאמור, יכולה להיות משמעותית מאד ולהביא, בסופו של דבר, להצלחתו של העסק, שלו שייך האתר. במסגרת רכישת דומיין, ובעיקר בשלב הראשון, חשוב להקדיש זמן ותשומת לב לבחירתו של שם הדומיין. אפשר לבחור שם דומיין הכולל את שם העסק או השירות, אפשר לבחור שם הקשור לתחום שאליו שייך העסק או שם יצירתי במיוחד, שימשוך תשומת לב. רכישת דומיין עם שם אטרקטיבי נדרשת לכל מי שרוצה לקדם את אתר האינטרנט שלו ולמשוך אליו גולשים רבים, ובעיקר גם לקוחות פוטנציאליים. שם הדומיין צריך להיות קליט, ברור וקולע אל המטרה! קניית דומיין עם שם קצר, ממוקד וגם יצירתי (אם כי, במידה הנכונה) תאפשר קידום נכון ויעיל יותר של האתר, ובעיקר במנועי החיפוש השונים, לרבות בגוגל.

לצד כל אלה חשוב גם לזכור את כל הדרישות הטכניות בעת בחירת שם הדומיין. למשל, מספר התווים המקסימאלי, הנדרש לדומיין, שילובם של תווים מסוג מסוים וההגבלות הקיימות על כך, רישומו של הדומיין עצמו תחתו של שם אחד ולא תחת גוף עסקי ועוד. התייחסות לפרמטרים אלה מבטיחה בחירה נכונה, מתאימה וגם כזו שתצליח, בסופו של דבר, להפוך את העסק, את השירות או את המוצר למצליח מאד.

הכירו את המתחרים שלכם

פיסקה רגילה

רגע לפני שבוחרים את הדומיין, רגע לפני שמקבלים את ההחלטה הכל כך חשובה הזו, כדאי גם להכיר את המתחרים ואת הדומיין שלהם, ובמקביל גם להיעזר בשירותיהן של חברות המתמחות בכך, ויכולות לסייע לכם בבחירה. לא מדובר כאן אמנם בהשקעה כספית גבוהה, אולם כדי להפיק ממנה את הרווחים הרצויים ולהביא להצלחתו של אתר האינטרנט, כדאי לדעת מי הם המתחרים בשוק ובאילו שיטות קידום הם עצמם נעזרים. כדאי להקפיד לבחור בדומיין שאיננו זהה לזה של המתחרים ואיננו צפוי להיות משויך להם בטעות. אמנם, הסיכוי למצוא אתרים עם דומיין זהה הוא לא גבוה כל כך, ובכל זאת, חשוב להיות יצירתיים ו – מקוריים! זו בדיוק הסיבה מדוע פעמים רבות מומלץ למהר ולבחור את הדומיין בשלבים מוקדמים מאד. כך ניתן "לתפוס" את הדומיין עוד לפני שהאחרים הגיעו אליו ולהשתמש בו לצורך קידומו של האתר והפיכתו לפופולארי מאד.פתיחת/סגירת תפריט: Content Builder

שינוי גודל גופנים