תפריט סגור

על סיומות שונות ופופולאריות של דומיינים בעולם

בתחילת דרכו של האינטרנט העולמי קשה היה לשער מה תהיה ההשפעה של הדומיינים על הרגלי הגלישה. סיומות כמו com או net מצביעים כיום על אופי האתר אליו מגיעים, ואין ספק כי גם אצל הגולש הפשוט ביותר קיים הבדל בין אתר עם סיומת org לבין אתר עם סיומת gov.

עבור מי שאינו בקיא בתחום, ניתן להשוות בין סיומות של אתרים לאזורי חיוג בטלפון: אזור חיוג 08 עבור איזור הדרום, לעומת אזור חיוג 02 של ירושלים, 04 בצפון או 03 במרכז. מה שחשוב לזכור הוא, כי לסיומות של האתרים יש משמעות, ומשמעות זו אפילו תתרחב בשנים הקרובות. אם בעבר הסיומות המרכזיות כללו את רוב האתרים, הרי שכיום איגוד האינטרנט העולמי פועל על מנת לייחס לכל אתר סיומת המתאימה לאופיו.

האם יש קשר בין סוג הדומיין לגודל החברה העומדת מאחורי האתר?

אחת השאלות העולות בנוגע לנושא הסיומות היא, האם עסק קטן בעל אתר אינטרנט צריך להתייחס אליהן בצורה שונה מאשר חברת ענק. בעלי אתרים צעירים טועים לחשוב, כי אין לסיומת האתר שלהם חשיבות, ומעדיפים להשקיע כספים בבניית דף נחיתה אטרקטיבי, פרסום בפייסבוק וכדומה. האמת היא שבכל הקשור אל אתרי אינטרנט, ההכנות מאחורי הקלעים משפיעות לא פחות מאשר התוכן המופיע בחזית. הצעד הראשון של בנייה נכונה הוא אחסון אתרים ראוי, אשר מסוגל להכיל כמות גדולה של תוכן ודפי אינטרנט. ניתן לעשות זאת באמצעות רכישת חבילות אחסון שונות, או בדיקה והשוואה בין שרתים.

בנוסף, כדאי לבדוק מהי ההתאמה של האתר למנועי חיפוש. דומיין רלוונטי עוזר לגוגל ואמצעי חיפוש אחרים לזהות את האתר, ולקטלג אותו בהתאם לרלוונטיות שלו עבור הגולש. למעשה, גם כאן יש משמעות לנושא של אחסון אתרים: אתר ללא אחסון עמיד יקרוס לעיתים קרובות, ובכך יוביל להורדת הדירוג שלו אצל גוגל. לגולשים יהיה קשה יותר למצוא אותו, והחברה או העסק יפסידו לקוחות חדשים.

קחו חלק בהיערכות לקראת עתיד האינטרנט

כפי שניתן לראות, אחסון אתרים ורשימת דומיינים הם חלק בלתי נפרד מהיערכות להתמודדות בשוק האינטרנט העתידי. אחסון אתרים אינו פריבילגיה, בדיוק כמו כל גורם אחר בגוף האורגני של החברה. המגמה בכל העולם היא להעדיף אחסון אתרים ברמה גבוהה על פני השקעה באפיקים אחרים, משום שללא אחסון אתרים, קשה מאוד להחזיק מעמד.פיסקה רגילה

בכל הקשור לרישום או רכישת דומיין, מומלץ להתייעץ עם בעלי מקצוע ולעקוב אחר השינויים בתחום. איגודי אינטרנט בישראל ובעולם מתווים בימים אלו בדיוק את הפרדיגמה על פי יפעלו אתרים בעתיד הרחוק, וכדאי להיות מעורבים בתהליך קבלת ההחלטות. ההיצע של חברות, המאפשרות אחסון אתרים, גדול, ולכן כדאי להשקיע משאבים ומאמץ בבחירת אחסון אתרים המתאים להיקף העסק

שינוי גודל גופנים