תפריט סגור

תיבות מייל – יש לכם הודעה

יש לכם הודעה

בימינו אנו, כל זאטוט יודע להשתמש בתיבת מייל חינמית, אבל בינינו – מה נראה מכובד יותר; כתובת סטנדרטית של אחת מהחברות שמציעות שירותי אימייל, או דווקא כתובת מייל מכובדת, כזו המשתייכת לאתר מסוים? התשובה ברורה; בכל הקשור לעולם העסקים, האפשרות השנייה היא בהחלט העדיפה מבין השתיים והחדשות הטובות הן שבעת קניית דומיין – גם אתם תוכלו לפתוח תיבות מייל המקושרות לדומיין שבחרתם.

בחזרה לעתיד

נתחיל מקצת היסטוריה: בשנת 1971 בחור בשם ריי טומלינסון המציא את הדואר האלקטרוני, שהוא למעשה היכולת לשלוח הודעה ממחשב אחד למחשב אחר, בתוך רשת מחשבים אחת.

כאן בישראל, היה זה יוסף רגב (בעזרתה של סימה וינדזברג) שבנה לראשונה מערכת של דואר אלקטרוני; זה קרה בשנת 1980, באוניברסיטת בן גוריון שבנגב. בעת הקמתה, המערכת שימשה אך ורק את אנשי האוניברסיטה עד שנת 1983 – אז חוברה הרשת הישראלית לרשת אמריקאית.

שמאז ועד היום זרמו מים רבים בירקון (או בנהר המיסיסיפי, אם תרצו) וכיום כמעט לכל אחד ואחת מאיתנו יש כתובת מייל אחת לפחות.

תיבות מייל ברוח העסק

ברבות השנים, קמו אתרים וחברות שונים והחלו להציע שירות של תיבות מייל. מהלך זה הפך את הדואר האלקטרוני לנפוץ ביותר והנגיש אותו עבור כלל הציבור.

יחד עם זאת, בכל הקשור לעולם הארגונים והעסקים, כללים אחרים חלים על כתובות המייל. בעת קניית דומיין – ניתנת לכם האפשרות לפתוח חבילת אחסון אתרים לתיבות מייל תחת שם הדומיין שבחרתם. מדוע זה עובד כך? פשוט מאוד: באם בחרתם להחזיק שרת דואר משלכם, או אם אתם עובדים עם שרת דואר חיצוני תוך רכישת אירוח (hosting) על שם העסק שלכם – תוכלו לעבוד עם כתובת מייל המנוסחת לפי שם הדומיין שלכם.

זו בדיוק אחת מהסיבות שבגינן קניית דומיין מומלצת עבור בעלי עסקים: דומיין טוב משמעותו כתובות מייל טובות, התואמות את רוח העסק והארגון.

גם בעברית

אם אנגלית מרתיעה אתכם מעט, בוודאי שמעתם שכיום ניתן לרכוש גם דומיין בעברית ואגב כך לפשט את החיים. דומיין בעברית מבטיח לכם שחלק מכתובת המייל שלכם יהיה בעברית גם הוא – מה שיהפוך אותה לזכירה הרבה יותר עבורכם ועבור אחרים.פיסקה רגילה

אין כל ספק שמאז שנות השמונים ועד ימינו, עולם האינטרנט הלך והתפתח וכיום תיבת מייל היא בגדר חובה עבור כל מעסיק וכל עובד. פתיחת תיבות מייל לא צריכה להיות כאב ראש; ברגע שתקנו דומיין מתאים, תוכלו לפתוח תיבות מייל עבור כלל העובדים שלכם, תחת שם העסק הרלוונטי. קניית דומיין היא עניין פשוט שגוזל מעט מאוד זמן, אך משתלם לטווח הארוך: בסופו של דבר, דומיין – כמו גם כתובות המייל של הארגון – הם, פעמים רבות, הדברים הראשונים מהם מתרשמים אלה העובדים איתכם ועל כן חשוב להשקיע גם בהם זמן, מאמץ, משאבים ומחשבה.

שינוי גודל גופנים