תפריט סגור

בניית אתר סלולרי – המדריך

יש לכם אתר אינטרנט וחשוב לכם להגיע לכמה שיותר גולשים? אם כן, כדאי שתתאימו אותו גם לגלישה באמצעות הטלפון הסלולרי, שהפך לכלי מרכזי מאד בחיינו, וגם כזה שמשמש אותנו לא מעט. בניית אתר סלולרי היא משימה מאתגרת מאד, ושונה מבנייתו של אתר, המותאם למחשב הרגיל. גודל המסך וגם הטכנולוגיה שעל פיה עובד המכשיר, מצריכים התייחסות לכמה פרמטרים חשובים, ובעיקר פנייה אל מומחים.

אז איך עושים את זה נכון?

  • התייחסות לחוויית הגלישה – כדי בנות אתר סלולארי אטרקטיבי, כזה שימשוך, בסופו של דבר, כמה שיותר לקוחות פוטנציאליים, חשוב להתייחס, תחילה, אל חווית הגלישה עצמה ואל האתגרים המיוחדים שלה, בהיותה גלישה בטלפון הנייד. נכון, במרבית המקרים המכשיר הסלולארי הינו זה המתאים את עצמו אל אתר האינטרנט, אולם, כדי לוודא שאכן זה כך, מומלץ לבנות אתר סלולרי שיכול להתאים לכל סוגי מכשירי הטלפון הניידים, ולא רק למכשירי האייפון השונים או מכשירי האנדרואיד. אז, איך עושים את זה? ניתן לשנות את הקוד הקיים באתר לקוד אחר, המתאים למכשיר הסלולארי, או לכתוב אותו מחדש. לאחר שקונים דומיין לאתר האינטרנט ובונים אתר לעסק עצמו, יש לקחת בחשבון שהקוד שבאתר אכן יאפשר את התאמתו לטלפון הסלולארי וגלישה חופשית ונוחה בו.
  • בניית אתר סלולרי בנוסף לאתר הקיים – במקום לשנות את הקוד באתר הקיים, כדי להתאימו לטלפון הנייד, ובמסגרת בניית אתר סלולרי, כדאי לשקול לבנות אתר חדש לגמרי בהתאמה מלאה לנייד, ובעיקר למסך הקטן שלו. המשמעות לכך היא קניית דומיין חדש לאתר ואחסונו בנפרד. מדובר בפתרון מצוין, הנחשב למומלץ מאד. בדרך זו מספקים מענה נקודתי לגולשים בטלפון הנייד ומאפשרים להם ליהנות מחוויית גלישה ייחודית. לכל גולש, בין אם הוא משתמש במחשב הנייח או הנייד שלו או בטלפון הסלולרי ישנו אתר מתאים, שמספק לו את הפתרון הנכון והנוח ביותר. כך גם אפשר לשלב באתר תכנים רלוונטיים, תמונות ועיצובים למיניהם, שיהפכו אותו לאטרקטיבי עוד יותר.
  • אטרקטיביות ופונקציונאליות – מלבד הקודים ומידת התאמתו של האתר אל הטלפון, אסור לשכוח גם פרמטרים חשובים, כמו מידת האטרקטיביות של האתר והנוחות שבו. כדאי לשלב בו כמה כלים עיצוביים המושכים את העין, אך לא להגזים בכך. גלישה בטלפון הסלולרי עם מסך קטן מתמקדת בעיקר בטקסטים, בתוכן שמופיע ובמסר. שילוב נכון בין כל אלה יוליד אתר מותאם או אתר סלולרי שישרת כהלכה את העסק ויביא גם להצלחתו. פנייה אל חברות בניית אתרים, המתמחות באתרים סלולריים, תוכל לעזור בכך ולהפוך את האתר לנכון ומתאים עבור הגולשים.

אפשרות בחירה – חשוב לזכור שבניית אתר סלולרי נועדה, בסופו של דבר, לחשוף את הגולשים לתכנים שונים ובעיקר למשוך אותם לבצע רכישה, להזמין שירות או ליצור קשר עם העסק עצמו. כדאי לאפשר להם לבחור בין הגלישה באתר המותאם לטלפון הסלולרי או באתר רגיל, ללא התאמה.פתיחת/סגירת תפריט: Content Builder

שינוי גודל גופנים