תפריט סגור

מדריך רישום דומיין בעברית

בחירת שם דומיין בעברית לאתר אינטרנט ישראלי הינה פעולה פופולארית והגיונית מבחינתם של בעלי אתרים ישראלים הפונים בעיקר לגולשים ישראלים. בעלי אתרים אלו בוחרים בשם דומיין ישראלי מפני שמדובר בשם קליט אשר מפרסם את האתר, שם שקל לגולשים לזכור ולכן להגיע אל האתר שהוא מייצג. מהם הפרמטרים שחשוב לקחת בחשבון בעת בחירת ורישום שם דומיין בעברית?

היכן וכיצד רושמים שם דומיין בעברית?

רישום שם הדומיין שבחרנו הינו אמנם הפעולה האחרונה בתהליך בחירת הדומיין, ממש לפני שהאתר שלנו עולה לאוויר, אך חשוב לקחת בחשבון את הפעולה הזו כבר בעת תהליך בחירת השם. כמובן שנרצה לבחור שם דומיין פנוי, אחרת לא נוכל להשתמש בו, וחבל להגיע לשלב הסופי של רישום דומיין רק על מנת לגלות שהשם שבחרנו כבר נתפס.

דומיין בעברית ניתן לרכוש (ולרשום) בדרך כלל באמצעות חברה לבניית אתרי אינטרנט. בעוד החברה הבונה עבורכם את האתר מבצעת את התהליך הטכני של רישום הדומיין שלכם באיגוד האינטרנט, עליכם לוודא כי אתם רשומים על אותו דומיין, וכי אתם יכולים להחליט בעתיד הן על תקופת השימוש באותו דומיין והן על החלפתו/שינויו. רישום דומיין ישראלי באמצעות חברה לבניית אתרים הינה הדרך הנוחה והקלה מבחינת הלקוח – בעל האתר. מדובר בתהליך מהיר וזול יחסית, וניתן למצוא גם חברות ייעודיות שונות אשר יבצעו שירות זה עבורכם, גם אם לא שכרתם את שירותיהן לבניית אתר האינטרנט שלכם.

כיצד נבחר שם דומיין טוב בטרם רישומו

כמובן שבטרם רישום שם הדומיין בעברית יש להקדיש מאמץ ומחשבה בבחירת שם דומיין אטרקטיבי. כאשר מדובר בשם דומיין בעברית כדאי שאותו דומיין יכיל ביטוי הרלבאנטי עד כמה שניתן לתחום בו עוסק האתר. עלינו לבדוק כמובן האם מדובר בדומיין פנוי. גם במידה ושם הדומיין בעברית עליו חשבנו אינו פנוי, זה לא סוף העולם – עם מעט חשיבה יצירתית ניתן לשנות במעט את השם עליו חשבנו, ולמצוא דומיין פנוי אשר אינ ו רחוק כל כך מהרעיון המקורי שלנו, ועדיין קולע לתחום בו עוסק האתר.

חשוב להבין כי דומיין בעברית הינו בעל פוטנציאל שיווקי של ממש – הוא מסייע לאתר שלנו להיות קליט ומוכר יותר, ויביא אלינו ישירות יותר גולשים אשר ימצאו את האתר שלנו בחיפוש האינטרנטי שיערכו בנושא ספציפי זה, כמו גם בנושאים קשורים.

חשוב להתאזר בסבלנות ולהמשיך לחפש עד שנמצא שם דומיין אשר יהיה אטרקטיבי ופנוי. זה בהחלט שווה את המאמץ מבחינת קידום ושיווק האתר לאחר עלייתו לאוויר.

לאחר שבחרנו שם דומיין ראוי מבחינתנו, שם דומיין קליט ומובן המעביר מסר מסוים אודות האתר שלנו, ניתן לגשת לתהליך הרישום. כאן, כאמור, כדאי להשאיר את העבודה הטכנית לחברה המתמחה בתחום, ורק לוודא כי התנאים בהם נרשם האתר מובנים ומוסכמים עלינו (לדוגמה – פרק הזמן בו אנו צפויים להחזיק בשם דומיין זה עד שנצטרך לחדשו, המחיר השנתי לו אנו מתחייבים, ההליך הכרוך בשינוי שם הדומיין במידה ונרצה וכד'). רק וודאו כי אתם עם האצבע על הדופק בכל הנוגע לתנאי הרישום, ותוכלו להתחיל ליהנות מהאתר שלכם תחת שם הדומיין החדש שלו, ולהפיק ממנו את המרב.