תפריט סגור

פרמטרים משפיעים על מחירי אחסון אתרים

כאשר מדובר על אחסון אתרים, כפי שאתם יודעים אתם נדרשים כמעט תמיד לשלם מחיר חודשי עבור האחסון עצמו. אלא שאז עולה השאלה החשובה – איך זה שיש כזה הפרש במחירים בין החבילות השונות? כמובן שיש פרמטרים שונים, אשר יכולים להשפיע על מחיר החבילה, אלא שאז עולה השאלה כמובן מהם אותם פרמטרים. האם זה בחירה של דומיין תחת השרת? האם זו כמות של דפי נחיתה שימוקמו בשרת? התשובה הכללית היא שלא – אך כפי שתראו יש שורת פרמטרים שכן משפיעה על המחיר של חבילות אחסון אתרים.

הפרמטרים שעושים את ההבדל במחיר

  • הגודל – כמובן שהפרמטר הראשון והמרכזי ביותר שמשפיע על המחיר של חבילת אחסון אתרים, הוא הגודל של החבילה שאותה אתם תרכשו. יש הבדלים בין חבילה שתיתן לכם 10 MB, 500 MB, או ג'יגה בייט שלם. הבדל זה יכול להגיע לכדי כמה עשרות שקלים בחודש, וכמובן ככל שהאתר שלכם הוא יותר גדול ומרכזי – הוא זקוק לשטח גדול. כך אם אתם רוצים למקם מספר גבוה של דפי נחיתה, ובאותם דפי נחיתה יש גם סרטונים, תמונות וכיו"ב – יתכן שתצטרכו לשלם יותר.
  • תעבורה – לרוב חבילה גדולה יותר, תהיה גם חבילה עם תעבורה טובה יותר כמעין "בונוס" הכלול במחיר שאתם משלמים. התעבורה היא למעשה המהירות, שבה נתונים שאתם מעלים ישלחו אל האתר, וכן מהירות הנתונים שבה הגולשים יוכלו להוריד תכנים מהאתר. אם האתר שלכם אכן מציע מגוון של תכנים להורדה, בפרט תכנים כבדי משקל כמו סרטונים וקבצי מוזיקה – כדאי להשקיע בחבילה עם תעבורה גבוהה, גם אם המחיר גבוה יותר – שכן מדובר בשירות מרכזי שלכם לגולשים, שמצפים לתמורה.
  • מיקום – זה אחד הנושאים הרגישים ביותר בכל הנוגע לאחסון האתר. המיקום של שרת האחסון חשוב לציין, איננו דומיין כזה או אחר, אלא היכן יושב פיזית השרת. באופן עקרוני, שרת שיושב בחו"ל, הוא זול יותר משרת שיושב בארץ. עם זאת, חשוב תמיד לזכור, כי לשרת מקומי יש יתרונות רבים, וביחד עם דומיין ישראלי, הוא יכול להוות מרכיב חשוב לקידום האתר שלכם בתוך ישראל.

אפשר גם לעבור ולשנות חברת אחסון אתרים

חשוב מאד לציין, שרכישה של חבילת אחסון (כמו גם רכישת דומיין), איננה משהו קבוע לעולמי עד. ברוב המקרים, הרכישה היא לתקופה של שנה, או לכל היותר שנתיים. למה זה חשוב? כי אם עברה שנה ואינכם מרוצים מהשירות מכל סיבה שהיא, או שאתם מרגישים שאתם צריכים חבילה מורכבת ויקרה יותר, או דווקא קטנה וזולה יותר – תמיד אפשר לעבור לחבילה אחרת, משתלמת יותר, המעודכנת על פי צורכי האתר שלכם נכון לאותה תקופה.

שינוי גודל גופנים