תפריט סגור

מילון מונחים באחסון אתרים

אחסון אתרים הוא כיום תחום עיקרי ומשמעותי בעולם אתרי האינטרנט, תחום הרלבאנטי ליותר ויותר אנשים, המקימים אתרים חדשים מדי יום.

מילון מונחים בסיסיים מעולם אחסון האתרים

אחסון אתר – שמירתו וגיבויו של אתר האינטרנט על גבי שרת מסוים. האופן בו מאחסנים את האתר, וספציפית מאפייניו של השרת עליו מאוחסן האתר, קובעים רבות בכל הנוגע למהירות הגלישה המתאפשרת באתר, רמת היציבות שלו (כמה פעמים הוא קורס או לא מגיב, אם בכלל..) ואופן הפעולה השוטף של האתר.

אחסון ג'ומלה – מערכת ניהול התוכן הפופולארית Joomla משמשת כיום בעלי אתרים רבים לניהול אתרים מסוגים ובגדלים שונים. על מנת לאחסן אתר המנוהל על ידי ג'ומלה יש לוודא כי השרת עליו מאחסנים את האתר מותאם לכך (שרת לינוקס המספק מסדי נתונים מסוג MySQL).

אחסון מבוסס דואר אלקטרוני – מרבית חשבונות הדואר האלקטרוני כיום מהווים למעשה נפח לאחסון מידע על גבי הרשת. הכוונה היא לשירותי דואר אלקטרוני אשר אינם דורשים תוכנת הפעלה או ניהול מיוחדות, ומעניקים ללקוח נפח אחסון משמעותי, לפחות בן כמה ג'יגה בייטים. כך, ניתן לאחסון מידע רב על גבי חשבון הדואר האלקטרוני, ולגשת אליו מכל מחשב. דוגמאות נפוצות הן gmail, yahoo mail, חשבון הדואר של וואלה ועוד.

אחסון מרובה דומיינים – אפשרות לאחסן מספר דומיינים השייכים לאותו אתר כך שכניסה לכל אחד מהם תפנה את הגולש לעמוד הראשי באותו אתר (או כל עמוד נחיתה שנבחר), או כך שכל דומיין למעשה ייצג אתר בפני עצמו (על פי העדפת הלקוח).

אחסון Java – יישומים רבים ברשת פועלים כיום באמצעות שפת התכנות Java. שרתים מסוימים תומכים בהתקנה והרצה של אתרים ויישומים מבוססי Java, בעוד אחרים לא. מומלץ לוודא זאת בטרם סגירה על עסקת אחסון אתר, במידה והאתר שלכם מכיל יישומים מבוססי Java.

אירוח שרתים – שירות הניתן על ידי חוות שרתים עבור בעלי אתרים ושרתים. חוות השרתים היא המקום בו יושב השרת פיסית, ואחראית על אספקת תשתית מתאימה לאירוח השרתים (תשתית חשמל יציבה, מערכות קירור, אחזקה שוטפת וכד').

חוות שרתים – מקום פיסי בו ממוקמים שרתים רבים. חוות שרתים מיועדות לענות על צרכיהם של השרתים כך שיפעלו תמיד ובצורה אופטימאלית. צרכים אלו כוללים טמפרטורה נמוכה, מקורות כוח חזקים ויציבים, גיבויים שונים (למקורות הכוח, לזיכרונותיהם של השרתים וכד') ועוד.

שטח אחסון – כמות המקום, או הזיכרון, המוקצית עבור אתר מסוים על גבי שרת. ככל ששטח האחסון גדול יותר, כך ניתן להרחיב את האתר ולהפכו לעשיר יותר בדפים ובתכנים.

שם דומיין – כתובתו של האתר באינטרנט, המתחילה תמיד באותיות WWW. שם דומיין מאוחסן על גבי השרת, ומייצג את אותו אתר ספציפי.

שרת – מחשב מיוחד המיועד לארח אתרי אינטרנט. השרת הוא מחשב חזק ויציב הממוקם לרוב ב"חוות שרתים", ומתאפיין במעבדים חזקים, מקורות כוח יציבים וגיבויים שונים. אופיו וחוזקו של השרת המאחסן את האתר קובעים בדבר אופי הפעולה השוטף של האתר.פיסקה רגילה

תעבורת גלישה – כמות האינפורמציה המועברת בין האתר (או השרת עליו מאוחסן האתר) לבין הגולשים השונים. תעבורת הגלישה נמדדת לרוב ביחידות של ג'יגה בייט (GB).

שינוי גודל גופנים