תפריט סגור

איך בוחרים חבילות אחסון?

אתם רוצים להקים אתר עבור החברה, הארגון או העסק שלכם. מאמר זה נועד לתת לכם מעט רקע טכני, על מנת שתבינו כיצד הדברים מתנהלים, ומה העלות שלהם מבחינתכם. אתר אינטרנט באופן בסיסי, הוא אתר אשר יושב על שרת. שרת הוא מחשב ככל מחשב אחר – אלא שהוא מחשב חזק במיוחד, אשר יכול להכיל עליו כמות עצומה של מידע – הרבה יותר ממחשב רגיל.

שרתים משמשים עבור אחסון אתרים מכל הסוגים ומכל הגדלים ללא יוצא מן הכלל – בין אם מדובר על דף נחיתה, דף בית, סרטונים, תמונות, משחקים. במילים אחרות – כל מה שנמצא באינטרנט, נמצא על שרת. בבואכם לבנות אתר, עליכם לבחור חבילה נכונה של אחסון אתרים (כמו גם לבצע קניית דומיין). אז איך בוחרים?

מקום אחסון אל מול מחיר

הבחירה של חבילת אחסון אתרים היא על פי עקרון פשוט מאד, שאתם וודאי מכירים גם מהחיים האמיתיים – מה שגדול יותר, גם עולה יותר. לכל שרת יש בסופו של דבר מקום מגובל. לכן – ככל שאתם רוכשים יותר חלק בשרת – עליכם גם לשלם בהתאם (השוו זו לרכישה של נדל"ן – זה בדיוק אותו דבר). היום, יש חבילות אחסון שונות, כאשר המדידה היא על פי יחידות של גודל במחשב. ראוי לציין, כי בקרב אתרים של חברות ענק נפוץ מאד אחסון על שרת פרטי. רוב העסקים הקטנים והבינוניים, לעומת זאת, רוכשים חלק משרת מסוים. הגדלים יכולים לנוע בין 10MB – שמתאים לאתר קטן ואינפורמטיבי, ועד ל1GB – לאתר עם כמות גדולה מאד של מידע, תמונות, סרטונים, מוצרים וכיו"ב.

כמו כן, חשוב להבין שכיום אחסון אתרים הוא לא רק גודל ונפח האתר עצמו, אלא גם התעבורה שלו. חבילות יקרות יותר, הן חבילות שיאפשרו גם לכם וגם לגולשים שלכם להעלות ולשלוח מידע בצורה מהירה יותר. התעבורה חשובה מאד לאתרים שמציעים הורדה של תוכנות או סרטונים מסוימים – או פשוט כאלה שרוצים שהגולשים ינצלו את מקסימום המהירות מהאינטרנט.

חבילות אחסון אתרים ותכנון לעתיד

כאשר אתם רוכשים חבילות אחסון אתרים, חשוב מאד להביט עם הפנים לעתיד – תמיד כדאי לבחור חבילה שנותנת לכם היקף גדול יותר ממה שאתם צריכים היום, על מנת שבעתיד לא תצטרכו לרכוש חבילה חדשה. אל תשכחו שאתר אינטרנט הוא דבר דינמי מאד – חצי שנה אחרי שביצעתם קניית דומיין תרצו, אולי להוסיף דף נחיתה, להוסיף מוצרים לאתר, להעלות תמונות וסרטונים או פשוט להוסיף כמות גדולה של אינפורמציה. ממש כמו שאתם קונים בית גדול עבור חפצים עתידיים שתקנו – כך אתם צריכים לבחור את חבילת האחסון המתאימה, שכן אתר הוא מוצר שלא מפסיק לגדול לרגע, וחשוב לתת לו את המרחב הנחוץ לו – מה גם שהדבר משתלם לכם מבחינה כלכלית לטווח הארוך.

נשארים בתוך הארץ

חשוב לתת מענה גם להחלטה, האם לבחור בשרתים הממוקמים בארץ או שרתים הממוקמים בחו"ל. אם האתר שלכם הוא בעברית ומיועד לגולשים בישראל – בחרו אך ורק בשרת הממוקם בארץ. שרת כזה יעניק לגולשים שלכם מהירות גלישה מהירה יותר בתוך האתר עצמו. יתרון נוסף הוא התמיכה שתקבלו – חברות שמפעילות שרתים יעניקו לכם תמיכה מסביב לשעון בשפה העברית. יש היום חברות רבות שעוסקות בתחום השרתים, כך שאין בעיה לבצע סקר שוק ולבחור את החברה הטובה ביותר.

שינוי גודל גופנים