תפריט סגור

מהי חשיבותו של שם הדומיין?

האם אתם עומדים בפני הקמת אתר ברשת? האם יש לכם אתר קיים ברשת, אך הוא סובל ממספר כניסות נמוך? שם הדומיין שבחרתם – או שתבחרו בעתיד, עשוי להיות המפתח בכל הקשור למספר הגולשים המבקרים באתרכם כל יום.

עברי, דבר עברית!

קניית דומיין היא עניין פשוט לכאורה: בוחרים שם, נעזרים בשירות אחסון אתרים ו-הופס! יש לכם אתר. האמת היא, שמאחורי קניית דומיין מסתתרים הרבה יותר דברים; דומיין טוב וקליט, הוא חלק בלתי נפרד מהבטחה של טראפיק גבוה באתר ויש לחשוב על העניין בכובד ראש, בעת קניית דומיין (וברור שגם לפניה).

אם אתם מתקשים למצוא דומיין קליט באנגלית, ייתכן מאוד שכדאי לכם לקנות דומיין בעברית – שירות הניתן כיום ללא כל בעיה ושמאפשר לדוברי עברית גישה נוחה יותר לאתרים שונים. דומיין בעברית עשוי לסייע לכם מאוד בהגדלת כמות הגולשים באתרכם; הגולש הישראלי הממוצע נוהג "להתעצל" בכל הקשור לאנגלית ועל כן הקלדת שם אתר בעברית עשויה להיראות לו כפשוטה ונוחה יותר וכתוצאה מכך – לפתות אותו להכנס אל האתר ביתר קלות.

אפילו אם עשיתם שעורי בית ודאגתם להציב עמוד נחיתה טוב ומפתה, המטרה היא למצוא גולשים חוזרים. על מנת לוודא שזה יקרה, יש לחשוב על שם דומיין מוצלח במיוחד, כזה שיותיר רושם על הגולש ויגרום לו לחזור אל האתר שוב.

החוליה הראשונה

ישבתם וחשבתם על שם דומיין מוצלח? כעת חובה עליכם לבצע בדיקת דומיין פנוי על מנת להריץ את העניינים. השם תפוס? לא נורא. תמיד תוכלו לחשוב על תרגום נחמד לעברית ולרכוש דומיין בעברית – במיוחד אם האתר שלכם כתוב בעברית ופונה אל הקהל הישראלי.

שירותי אחסון אתרים חשובים מאוד בהקשר זה; לא כולם יאפשרו לכם לבחור דומיין בעברית ולכן, בבואכם לבחור שירותי אחסון אתרים – הקפידו לברר את הנקודה הזו.

ממש כשם שאתם משקיעים זמן, מאמץ ותחקיר נרחב בכל הקשור לאתרכם – בניית דף נחיתה עם עיצוב מיוחד , שיווק בפייסבוק והשקעה בתוכן, כך חשוב להשקיע גם ברכישת הדומיין וכל הקשור אליה; שירותי אחסון אתרים הם החוליה הראשונה בשרשרת שאמורה להחזיק את האתר שלכם ולתמוך בה ועל כן חשוב לבחור בטובים ביותר. גם קניית דומיין היא עניין רציני, שכן דומיין טוב הוא מעין כרטיס ביקור לאתר שלכם.

יש אי שם

אז כבר אמרנו שחשוב לבחור שם דומיין מוצלח, כזה שיצלצל טוב – בין אם מדובר בדומיין באנגלית ובין אם דומיין בעברית הוא הבחירה שלכם.

איך בוחרים את השם הטוב ביותר? ובכן, מתחילים מגיבוש בריף קצר לגבי האתר: מיהו קהל היעד? מהו המסר אותו מעוניין להעביר האתר? מהו השירות שהוא מוכר? התשובות לשאלות אלו יעזרו לכם להבין האם אתם רוצים לבחור בשם מתוק או מצחיק, או דווקא בשם רציני – כזה שיעביר באופן אינפורמטיבי מידע לגבי השירות הניתן באתר. ברגע שתמצאו את השם, חשוב לבצע בדיקת דומיין פנוי ואם אכן מצאתם דומיין פנוי – לרכוש אותו לפני שייתפס.פיסקה רגילה

גם אם התהליך לוקח לכם יותר זמן משחשבתם, אל תאמרו נואש; בסופו של דבר תמצאו את הדומיין שמתאים לכם ולאתרכם – כזה שיבטא בדיוק את מה שאתם רוצים להגיד.פתיחת/סגירת תפריט: Content Builder

שינוי גודל גופנים