תפריט סגור

פרמטרים חשובים באחסון אתרים

בבואכם לבנות אתר אינטרנט, אחד השלבים החשובים ביותר, בטרם הבנייה, הינה בחירת שרת, המספק שירותי אחסון אתרים. אחסון אתרים מוצע על ידי חברות רבות, המאפשרות לאחסן את האתרים על גבי השרתים שבבעלותן, כשאלה, מהווים כ"בית" לאתר האינטרנט. כל אתר זקוק לשרת, עליו יאוחסן וממנו יפעלו תכניו ויהיו זמינים לגולשים השונים שבו. בחירת שרת לצורך אחסון האתר חשוב שתתייחס לפרמטרים שונים, על מנת ליהנות מאתר זמין, הפועל ומותאם לגולשיו באופן הנכון ביותר.

חשיבות זמינותו של שרת האחסון

זמינות האתר הינה אחד הפרמטרים החשובים ביותר, בעת בחירת השרת, המספק את שירותי אחסון האתר. אחסון אתרים שאיננו נכון ומתאים עשוי להכשיל את מאמצי קידומו של האתר, שכן לזמינות השרת, בו מאוחסן האתר, השפעה גדולה על מיקומו של האתר בגוגל. מלבד חשיבות זמינותו אל מול גולשי האתר, חשוב שהאתר יהיה זמין גם לרובוטים של מנועי החיפוש, כדי שאלה יוכלו לסרוק אותו בכל עת ולאפשר את קידומו במנועי החיפוש השונים.

למה חשוב להתייחס בעת בחירת שרת האחסון?

לצד זמינותו של האתר, החשובה במיוחד לצורך קידומו וחשיפתו בפני גולשים רבים, ישנם פרמטרים נוספים, אליהם חשוב להתייחס על מנת להבטיח כי מדובר בשרת מתאים לאחסון.רשימה

  1. בחירה נכונה של מיקום השרת – בבואכם לבחור שרת, לצורך אחסון האתר שלכם, חשוב כי תתייחסו לקהל היעד שלכם. במידה וקהל היעד שלכם הוא קהל ישראלי, מומלץ לכם לבחור חברת אחסון, הממוקמת בישראל. פעמים רבות אחסון בחו"ל עשוי להיות זול יותר, אולם במידה ומדובר בגולשים ישראלים, ישנם לא מעט יתרונות לאחסון על גבי שרת בארץ, שכן בדרך זו האתר עולה מהר יותר עבור הגולשים, מוצע שירות ותמיכה בעברית וכן ישנה עדיפות לגוגל ישראל לאתרים המאוחסנים על גבי שרתים בארץ.
  2. התייחסות לנפח האחסון – במידה והאתר שלכם כולל סרטי וידאו או קבצים "כבדים", מומלץ לכם לבחור בשרת המספק נפח אחסון גדול. אולם, בשלב הראשון, כדאי לבחור חבילת אחסון מינימאלית, ובמהלך הזמן לשדרגה בהתאם (ועל כן, חשוב לוודא כי ניתן לשדרג את חבילות האחסון במהלך הזמן).
  3. התייחסות לשפת התכנות – ישנם שני סוגים של שרתים, המספקים שירותי אחסון. סוג אחד מבוסס על Windows ואילו הסוג השני מבוסס על לינוקס. במידה ושפת תכנות האתר שלכם הינה ASP, מומלץ לכם לבחור שרת המבוסס על Windows. במידה ושפת התכנות הינה PHP, מומלץ לבחור בלינוקס.
  4. התייחסות לבסיסי הנתונים – לא כל חברה, המספקת שירותי אחסון, מאפשרת שימוש בכל סוגי מסדי הנתונים. ישנו סוג המתאים לכמות קטנה של משתמשים ותעבורת מידע פשוטה, ישנו מסד נתונים המתאים לכמות גדולה של משתמשים וישנו מסד נתונים חזק במיוחד. חשוב לוודא כי מסד הנתונים, בו ניתן להשתמש, אכן מתאים לאופי האתר שלכם.
  5. בחירת חברה המספקת שירותים מקיפים – בעת בחירת שרת האחסון שלכם, מומלץ לכם לבחון את שירותיה הנוספים של החברה המספקת לכם שרת זה. ישנן לא מעט חברות המציעות שירותי אחסון, לצד אפשרות של קניית דומיין. קניית דומיין, החשובה לא פחות מבחירת שרת מתאים, נעשית אף היא בשלב הראשוני, עוד בטרם בניית ועיצוב האתר. בחירת דומיין מתאים, המתייחס לאופיו של העסק או החברה שלשמה הוקם האתר, עוזרת בקידומו של האתר באופן הנכון ביותר. דומיין בעברית, למשל, עבור אתר המיועד לקהל ישראלי, יכול גם הוא למשוך גולשים רבים, שכן יהיה קליט הרבה יותר, לעומת דומיין באנגלית, למשל.
שינוי גודל גופנים