תפריט סגור

אחסון אתר בארץ או בחו"ל

אתם מתחילים לתכנן את האתר שלכם מכל היבט והיבט – בוחרים עבורו דומיין, חושבים על דף נחיתה שאיתו תקדמו את האתר, אבל לפני הכל אתם צריכים לבצע בחירה חשובה מאד – באיזו חברת אחסון אתרים אתם תבחרו – האם בחברת אחסון אתרים שפועלת בארץ, או בחברת אחסון שפועלת בחו"ל? כפי שתראו בהמשך, זוהי בחירה שהיא לא פחות מהרת גורל לעתיד האתר. אין כמובן תשובה חד משמעית, וכפי שתראו הכול תלוי בסוג האתר שלכם, אף כי ברוב המכריע – כמעט תמיד כדאי לבחור בשרת הישראלי.

בואו נשווה את הנתונים

כשמשווים את החבילות של ה-storage בין החברות הישראליות לחבילות בחו"ל, רואים שבאופן טבעי המגוון בחו"ל גדול יותר ורחב יותר – אך עבור הלקוח הישראלי אין בכך ממש מן החידוש. רוב האתרים היום לא דורשים חבילות אחסון רחבות מידי, ובוודאי שמה שהחברות בארץ מציעות הוא מספיק.

אולם, אם בודקים את הנתונים לעומק – רואים שרוחב הפס שמוצע במדינות כמו בריטניה וארה"ב הוא ממש אסטרונומי – על פניו, פיתוי גדול מאד לבחור בחברה מחו"ל. אלא שאז צריך לזכור שכל עוד רוב הגולשים שלכם באים מישראל – זה בכלל לא רלוונטי איזה רוחב פס פנטסטי מספקת החברה בחו"ל, כי מראש בארץ קיימות הגבלות אחרות של רוחב הפס, שקשורים בספקיות האינטרנט, בתשתיות וכיו"ב.

צריך גם בכל מקרה לזכור, שכל עוד אתם פועלים על דומיין ישראלי והלקוחות שלכם הם מישראל – בין כה וכה השרת שיושב רחוק, רק יהיה לכם ולגולשים שלכם לרועץ מבחינת מהירות הגלישה.

עוד נושא שחשוב לשים לב אליו, כאשר בוחרים שרתים, הוא כמובן התמיכה הטכנית. אם האנגלית שלכם משופשפת היטב, ובמיוחד אם חשוב לכם שתוכלו לקבל תמיכה מלאה ביום שבת – כמובן ששרת בחו"ל נשמע עדיף – אלא שאז צריך לזכור שלא תהיה לכם תמיכה מתאימה ביום ראשון – שמבחינת הישראלים זהו יום עבודה לכל דבר, ורבים גולשים באינטרנט ביום זה, ויתכן שיגיעו לאתר שלכם. לכן, אם אתם רוצים להתאים את עצמכם באופן מקסימלי לצרכן הישראלי – התמיכה של שרת ישראלי היא ללא ספק עדיפה, שלא לדבר על האפשרות לדבר בשפה העברית – שזו תמיד אופציה נוחה יותר.

אי אפשר להתעלם מאחד היתרונות הבולטים ביותר של שרת בארץ – וזוהי העובדה, כי קידום בגוגל של אתר בעברית שממוקם על שרת מקומי הוא הרבה יותר נוח, מאשר אתר שפונה לקהל היעד הישראלי אך ממוקם על שרת בחו"ל. גוגל ממפה את האתרים השונים באינטרנט לפי מיקום השרת שלהם, ובהתאם לקהל היעד שלהם. לכן, במידה והגולש שלו הוא ישראלי – הוא באופן מידי יתעדף עבורו אתרים משרתים מקומיים, מתוך ההנחה שהאתר המקומי הוא יעיל יותר – לכן הוא יכול אף לקדם אתר מקומי בתוך המדינה, אפילו אם יש אתרים בינלאומיים שהם יותר פופולריים ממנו בנוגע למילת המפתח הרלוונטית. לכן, אם אתם מעוניינים לקדם את האתר שלכם בצורה טובה יותר אצל הקהל הישראלי – אחסון אתר בארץ הוא בחירה עדיפה עבורכם.

אף פעם לא שוכחים את קהל היעד

בשורה התחתונה, זה פחות משנה אם אתה ממקם דף נחיתה אחד או שניים או האם האתר שלך בא להציע שירות, מוצר או אינפורמציה. הכי חשוב שתשים לב לחתך הגולשים שלך. אם רוב ברור של הגולשים שלך בא מחו"ל – יתכן שבכל זאת בחירה של חברת שרתים מחו"ל תהיה בחירה טובה יותר, משיקולים של מהירות גלישה בעיקר, וניצול מקסימלי של רוחב הפס שהחברות בחו"ל מציעות.

שינוי גודל גופנים