תפריט סגור

על תעודת SSL כבר שמעתם?

מהי תעודת SSL? האם כל בעל אתר צריך SSL? מה הקשר בין תעודת SSL לבין החברה שמבצעת עבורכם אחסון אתרים? האם גם דף נחיתה צריך תעודת SSL? והאם אפשר לבצע קניית דומיין ורכישת SSL בפעם אחת?

רשימה ארוכה מאד של שאלות, ואנחנו ניתן לכם את כל התשובות – בסבלנות ובפירוט רב. נתחיל בהסבר מהי תעודת SSL .SSL הוא קיצור של המונח Secure Socket Layer. המונח SSL מתייחס לאתרים אשר פועלים באמצעות פרוטוקול מסוים (פרוטוקול = Layer), אשר מבטיח כי הפרטים שנשלחים אליהם לא זולגים החוצה מן השרת. מכיוון שהדבר קשור ישירות לשמירת הפרטים על השרת, חברות אשר מציעות שירות של אחסון אתרים, פעמים רבות מעניקות גם שירות של תעודת SSL, ומכאן הקשר בין השניים.

מדוע זה חשוב כל כך?

ענינו כבר על שתי שאלות, עכשיו נתפנה לטפל בעוד אחת – האם כל אחד צריך תעודת SSL והאם היא בכלל חשובה וקריטית? אם יש לכם אתר אינפורמטיבי בלבד, אשר הגולשים לא מזינים אליו דבר – כנראה שאין לכם צורך בשירות, משום שהגולש לא שולח אליכם מידע. ברגע שהגולש נדרש להזין פרט, ובפרט אם מדובר על פרטים אישיים כמו מספר ת.ז או מספר כרטיס אשראי, אתם מחויבים שהדף שלכם יהיה מאובטח בפרוטוקול של SSL. ברגע שהדף מאובטח בפרוטוקול של SSL, הדפדפן אומר לגולש, כי האתר בטוח לחלוטין לשימוש, וכי תעודת הSSL שיש לאתר מוכרת ע"י הדפדפן. במילים אחרות – כך אתם נותנים ביטחון לגולשים שלכם.

יש חברות שתחום התמחותן הוא הנפקת תעודות של SSL אשר עומדות בדרישות הפרוטוקול. הדפדפנים השונים (אקספלורר, פיירפוקס, כרום וכיו"ב) מכירים את התעודות האמינות, וכך הגולשים יודעים שהם נכנסים לאתר בטוח לשימוש.

הרכישה של תעודת SSL היא על פי קניית דומיין. כאשר רכשתם את הדומיין מחברה שמבצעת גם אחסון אתרים, היא תציע לכם לרכוש תעודת SSL, אם הדבר רלוונטי. הרכישה יכולה להתבצע בשתי צורות – או רכישה של תעודה אחת (במידה ויש לכם דומיין יחיד), או רכישה של wildcard SSL, שמאפשר לאבטח מספר דומייני משנה תחת תעודה אחת (כלומר הדומיין הראשי הוא www.abc.com ודומיין משנה יכול להיות shop.abc.com)

להגיע לכל גולש בזכות תעודת SSL

דף נחיתה כידוע, הוא דף שאליו אתם מפנים את הגולשים מתוצאות החיפוש השונות, וברוב המקרים הם צריכים להזין שם את הפרטים שלהם, על מנת שתוכלו למסור להם הצעת מחיר או ליצור איתם קשר. כאשר אתם רוכשים תעודת SSL דרך חברה שמבצעת אחסון אתרים, חשוב מאד לשים לב, שגם דף הנחיתה יהיה המאובטח בפרוטוקול זה, על מנת שתוכלו להבטיח שהפרטים שהגולשים מוסרים לכם, יישארו חסויים ומאובטחים לחלוטין.

ואיך מזהים אם יש תעודת SSL?

כפי שצוין, הדפדפן שלכם הוא זה שיתריע עבורכם, האם לאתר שבו אתם נמצאים יש תעודת SSL תקינה. אך כיצד אתם יכולים לזהות התראה זו? אמנם יש הבדלים מינוריים בין הדפדפנים, אך בשורה התחתונה ההתראה תמיד מגיעה דרך שורת הכתובת בדפדפן (השורה בה אתם מזינים את הכתובות של אתרי האינטרנט השונים). במידה ולדף יש תעודת SSL – תקבלו על כך מחווה בשורת הכתובת – לרוב מלווה בצבע ירוק, לאישור התעודה. במידה ואין אישור – הצבע יהיה אדום, ותקבלו גם חלון הודעה שיקפוץ ויתן לכם את האינפורמציה המתאימה

שינוי גודל גופנים